• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İKM 4.yılını tamamladı
16 Nisan 2013 Salı 09:38

'İKM 4.yılını tamamladı'

Kombassan Holding Yönetimi, Grubun İnovasyon Koordinasyon Merkezi (İKM),Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Yöneticileri, Gruba bağlı şirketlerin GenelMüdürleri ve inovasyon temsilcilerinin...
Kombassan Holding Yönetimi, Grubun İnovasyon Koordinasyon Merkezi (İKM),
Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Yöneticileri, Gruba bağlı şirketlerin Genel Müdürleri ve inovasyon temsilcilerinin geniş katılımıyla “Kombassan İnovasyon Çalıştayı” gerçekleştirildi.
Geçtiğimiz Cuma günü, Mevlana Bera Otel'de gerçekleştirilen çalıştayın açış
konuşmasını yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin; Kombassan Grubunun tüm faaliyet alanlarında ve çalışanlarında inovasyonun bir kültür haline gelmesine yönelik önemli aşamalar kaydettiklerini belirtti. İnovasyonun, Kombassan’da Kurumsal yapılanmanın en önemli ve vazgeçilmez unsurlardan biri olduğunu ifade eden Şahin, buamaçla 2009 yılı Nisan ayı içerisinde, holding ve bağlı şirketlerinde yenilikçi fikir ve projeleri değerlendirmek, inovasyon kültürünü ve sistematiğini oluşturmak amacıyla holding merkezli olarak kuruluşunu gerçekleştirdikleri İKM’nin 4. yılını tamamladığını belirtti.
Şahin, İKM’nin yol gösterici çalışmaları kapsamında birçok şirketlerinde TÜBİTAK
destekli ARGE projelerinin tamamlandığını, bazılarının da devam etmekte olduğunu belirtti.
Ayrıca şirket yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik inovasyon bilgilendirme seminerlerinin ve ARGE proje hazırlama ve desteklerine yönelik çalıştayların düzenlendiğini ifade eden Şahin, bu çalışmaların ana hedefinin ise; bütün çalışanlarıyla Kombassan’da inovasyonun bir kültür olarak benimsenmesi, şirket faaliyetlerine dinamizm kazandırılması ve global ortamda rekabet edebilir bir yapının oluşturulması olduğunu söyledi. Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Fatih Botsalı’da inovasyonunönemi, yönetimi ve şirket içerisinde inovasyonun kurumsallaştırılması ve sistematiği ile ilgili bilgiler verdi. Botsalı, inovasyonu kurum kültürü haline getirme hedefi olan şirketlereKombassan’ın önemli bir model olabileceğini vurguladı. İKM yetkililerince ise, kurulduğu günden bugüne İKM’nin faaliyetleri ve gelişimi hakkında bir sunum yapıldı ve Grubun inovatif faaliyetleri ve performansına yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.Çalıştayın öğleden sonraki bölümünde ise, belirlenen konularda sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde müzakereler yapıldı ve ödül törenine geçildi. Yapılan ödül töreninde Grubun inovatif kültürüne katkıda öne çıkan Kombassan şirketlerine ödül takdimi yapıldı.Programın sonunda bir kapanış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan; Gruplarında inovasyonun daha kurumsal bir yapıya dönüştürülmesi için önümüzdeki günlerde de çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Çalıştayın sonunda ödül alan şirket yöneticileriyle birlikte toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA