• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki üniversite arasında işbirliği anlaşması imzalandı
28 Temmuz 2010 Çarşamba 12:23

İki üniversite arasında işbirliği anlaşması imzalandı

Polonya Poznan Ticaret Odası Ekonomi Üniversitesi ve Konya Ticaret Odası KTO Karatay Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.

 Rektör Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Poznan Ticaret Odası Ekonomi Üniversitesi’nin üniversite-sanayi işbirliği tecrübesinden faydalanacaklarını söyledi.       

19. Dünya İşletmecilik Kongresi çerçevesinde Konya’da bulunan Poznan Ekonomi Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Marian Gorynia, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ile bir araya geldi. İki üniversite arasında karşılıklı işbirliğini artırma konusunda görüş birliği taşıyan iki rektör, Avrupa Birliği sürecine destek, araştırma, akademik ve öğrenci değişimi işbirliği konularını kapsayan anlaşmaya imza attı.

KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, “Sanayi ve iş dünyası ile işbirliği içerisinde olan KTO Karatay Üniversitesi benzer bir yapıda olan Poznan Ekonomi Üniversitesi ile tüm alanlarda işbirliği anlaşmasına varılmıştır.  Öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz karşılık ziyaretler dahil her konuda işbirliği yapacaktır. Poznan Ekonomi Üniversitesi ayrıca Türkiye’nin AB üyelik sürecine destek vermektedir. Anlaşmanın her iki üniversitemize de büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Poznan Ekonomi Üniversitesi Rektörü Marian Gorynia da Selçuklu Başkenti Konya’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Konya yüzyıllar boyunca bilim alanında öncülük etmiş büyük bir şehir. KTO Karatay Üniversitesi de Konya’nın tarihi misyonunu yeniden yaşatarak büyük bir görev üstlenmiştir. İki üniversitenin karşılıklı işbirliği içerisinde olması bizim için son derece önemlidir. Anlaşmanın AB, Polonya ve Türkiye ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Öğrenci ve akademisyenlerimiz; ekonomi, ticaret ve sanayi konularında karşılıklı bilgi paylaşımında bulunacaklardır” şeklinde konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA