• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki ülke arasında dostluk güçlendi
19 Temmuz 2012 Perşembe 14:38

'İki ülke arasında dostluk güçlendi'

University of Texas (UT) at Tyler ile Tyler Junior Collegein daveti üzerine bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla...
University of Texas (UT) at Tyler ile Tyler Junior College’in daveti üzerine bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla ABD’ye giden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Musa Özcan ve Rektör Danışmanı Doç.Dr.İbrahim Ercan, ABD’nin Teksas Eyaleti’ne bağlı Tyler Şehri Belediye Başkanı Barbara Bass ile de bir araya geldi.
 
Başkan Bass, Rektör Gökbel’e karşılıklı bilimsel ve kültürel işbirliğinin artmasını sağlamak ve ileride daha güçlü ilişkilerin kurulmasına zemin hazırlamak amacıyla ‘Şehrin Anahtarı’nı verdi.

 “İKİ ÜLKE ARASINDA GÜÇLÜ BİR DOSTLUK KURULDU”

 Selçuk Üniversitesi’nden gelen heyeti Tyler kentinde ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Teksas eyaleti Tyler Şehri Belediye Başkanı Barbara Bass, “Tyler Junior College’de görevli Prof. Dr. Manoucher Khosrowshahi 23 senedir her yıl 30-50 öğrenci ve akademisyen ile birlikte Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Özellikle Selçuk Üniversitesi buradan gelen heyeti büyük bir nezaketle karşılamış ve ağırlamıştır. Gerek Dr. Khosrowshahi’nin gerekse Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve ekibinin karşılıklı ziyaretleri inanıyorum ki Selçuk Üniversitesi ve Teksas’ta bulunan üniversiteler arasında güçlü ilişkiler kurulması için önemli bir adım olacaktır. Ben de Tyler şehrinin belediye başkanı olarak bugünü dostluk günü olarak kabul ediyor ve bütün vatandaşlarımızı Tyler ve Türk insanları arasındaki bu dostluğa katkı sunmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

 “İLİŞKİLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEKTİR”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise “İlk defa geldiğim Teksas’ta böylesine sıcak karşılanmak bizleri çok heyecanlandırdı ve mutlu etti. Teksas’ta bulunan gerek üniversiteler gerekse yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde olmak bizler için çok önemli. Burada bulunma amacımız bilimsel işbirliğinin yanısıra kültürel birliktelik ve iki ulusun birbirlerini yakından tanımasıdır. İnanıyorum ki bundan sonra üniversitelerimiz arasındaki ilişkiler artarak devam edecektir.” dedi.

          ŞEHİR GAZETELERİNDE GENİŞ YER BULDU

Rektör Gökbel başkanlığındaki Selçuk Üniversitesi heyetinin Tyler şehrini ziyareti şehir gazetelerinde geniş yer buldu. Bölgenin en önemli yayın organları arasında bulunan ‘Tyler Morning Telegraph’ gazetesi manşetten verdiği haberi okuyucularına ‘Welcome To Tyler / Reaching Out‘ (İşbirliği için Tyler’a Hoşgeldiniz) başlığı ile duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA