• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İki büyük üniversiteden işbirliği anlaşması
16 Mayıs 2012 Çarşamba 10:12

İki büyük üniversiteden işbirliği anlaşması

Necmettin Erbakan Üniversitesi ile dünyanın sayılı üniversitelerinden TU Braunschwing Teknik Üniversitesi işbirliği anlaşması imzaladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi ile dünyanın sayılı üniversitelerinden TU Braunschwing Teknik Üniversitesi işbirliği anlaşması imzaladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Emin Aydın ve beraberlerindeki heyet Almanya’nın en köklü üniversitelerinden TU Braunschwing Teknik Üniversitesi’ nde bir dizi incelemelerde bulundular. Köklü bir geleneğe sahip olan ‘araştırma ve geliştirme’ şehri Braunschweig’ın merkezinde yer alan Braunschwing Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jürgen Hesselbach’ ın daveti üzerine Almanya’ya giden heyete üniversitenin birimleri gezdirildi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Yeni kurulmasına rağmen uluslararası alanda işbirliği anlaşmalarına imza atan Necmettin Erbakan Üniversitesi, dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan ve tam adı Technische Universität Carolo-Wilhelmina zu Braunschweig olan TU Braunschwing Teknik Üniversitesi ile AR-GE, bilgisayar, yeni eğitim programları geliştirme, akademik bilgi ve materyal değişimi, araştırma laboratuarı, öğrenci ve öğretim üyesi değişimini içeren kapsamlı bir anlaşma imzaladı. Anlaşmayla Necmettin Erbakan Üniversitesi TU Braunschwing Teknik Üniversitesi’nde, TU Braunschwing Teknik Üniversitesi de Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde araştırma ofisleri kuracak.
Yine anlaşma kapsamında her iki üniversitenin öğretim üyeleri Konya ve Braunschwing’de dersler verecek.

İmza töreninde konuşan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer şeker, Almanya’nın Türkiye için stratejik konumda olduğunu, geçmişten bugüne kurulan siyasi ve işgücü işbirliklerinin artık bilim ve araştırma alanlarına da taşınması gerektiğini vurguladı.

Braunschwing Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Jürgen Hesselbach ise,  Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e hitaben, hızlı ve sonuç alıcı işlere imza atıyorsunuz. Bu nedenle Üniversitenize ve size olan inancımız tam. Bizim gibi çalışkan ancak bizden daha hızlı karar veren bir üniversite. Sanırım bu işbirliği çok güzel projelere imza atacaktır. Braunschwing Teknik Üniversitesi’nin, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde bir ofis açacak olmasından mutluluk duyuyorum. Hocalarımızın da Mevlana Şehri Konya’ya gitmekten keyif alacağını düşünüyorum” dedi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA