• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“İhracata girmemdeki en büyük etken MÜSİAD’dır”
12 Mayıs 2016 Perşembe 14:24

“İhracata girmemdeki en büyük etken MÜSİAD’dır”

Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından MÜSİAD Kızılören Kuruçeşme Handa düzenlenen Tecrübe Paylaşım Programına MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Murat Çankırlı konuk oldu. Sohbet ortamında geçen toplantıya çok sayıda Genç MÜSİAD üyesi katılım sağladı.  

MÜSİAD Konya Şubesi Kuruçeşme Han'da gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Emre Babayiğit, “Genç MÜSİAD, ülkemizde 72 ilde ve yurt dışında ise 180 noktada faaliyetlerini sürdürüyor. Biz 4 bin kişilik büyüklükle MÜSİAD ailesi içerisinde önemli bir yer alıyoruz. Nereye giderseniz gidin kapısını çalacağınız bir Genç MÜSİAD’lı kardeşiniz var.  Genç MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz Tecrübe paylaşımı programları bizler için çok önemli. Abilerimizin gerek iş hayatı gerekse normal yaşamlarında yaşadıkları ve bin bir güçlükle elde ettikleri tecrübe ve başarıları bizimle bu ortamda paylaşmaları, hayatın daha başında olan biz gençler için rehber niteliğinde, bizim hayata ve olaylara bakışımızı hatta yaşam tarzımızı etkiliyor” dedi.

genc-musiad--(1).jpg

Açılış konuşmasının ardından sözü alan MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Murat Çankırlı, “Değerli vakitlerini ailesiyle, arkadaşlarıyla geçirmek yerine bu programlara katılarak bir şeyler öğrenmek ve kendini geliştirmek için bu tür kurumları sahiplenen bir gençliğin olduğu görmek bizleri çok mutlu ediyor, bu yüzden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Bu azminizin kırılmaması ve gözlerinizdeki ışığın sönmemesi en büyük dileğimizdir” şeklinde konuştu. 

Genç MÜSİAD’ın çok önemli bir birim olduğunu ifade eden Çankırlı, “Genç MÜSİAD bizim kılcal damarımızdır. MÜSİAD Konya Şubesi, yurt içi ve yurt dışı dâhil olmak üzere Türkiye’nin en büyük şubesidir. Bu büyüklükte bir şube olmak bizim sorumluluğumuzu artmaktadır” dedi. Ticarete nasıl atıldığını da anlatan Çankırlı, yurt dışına açılmayı planlayan genç girişimcilere de “analizi iyi yapın, eksikleri görün ve çalışmalarınızı ona göre planlayın. Sürekli yeni projeler üretmeye çalışın” uyarısında bulundu. 

genc-musiad--(2).jpg

Konuşması sırasında ticaret hayatı boyunca unutamadığı anılarını da Genç MÜSİAD üyelerine aktaran Çankırlı, “MÜSİAD’ın benim iş hayatıma katkısı oldukça fazladır. MÜSİAD’ta görüşemediğiniz insanlarla görüşüyor, sohbetler ediyor ve karşılıklı olarak iş hayatındaki bilgi, birikimi ve tecrübelerinizi paylaşıyorsunuz. Bu iş adamlarına ve sanayicilere çok ciddi katkılar sağlıyor. İhracata girmemdeki en büyük etken de bana büyük katkılar sağlayan ve ticari hayatımı büyük ölçüde yön veren MÜSİAD’tır. Ticaretimde önceliğimi MÜSİAD üyelerine dönük yapmayı tercih ediyorum” dedi. 

Program, MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Emre Babayiğit’in,  MÜSİAD Konya Şube Başkan Yardımcısı Murat Çankırlı’ya günün anısına hediye takdim etmesi ve Genç MÜSİAD üyelerine yemek ikramı ile son buldu.  

genc-musiad--(3).jpg

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA