• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhanet şebekesine...
25 Ocak 2015 Pazar 15:18

İhanet şebekesine...

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "İster derin devlet yapılanması, ister paralel devlet yapılanması, ister KCK'sı, ister Ergenekon'u olsun hiçbir ihanet şebekesine hain örgüte prim vermeyiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Kayseri 5. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Kayseri'nin damadı olduğunu ve zaman zaman Kayseri'ye geldiğini söyledi.

Kongre heyecanını, coşkusunu salona yansıtanlara AK gençliğe çok teşekkür ettiğini belirten Akdoğan, "Sizin coşkunuz bizim coşkumuzu, heyecanımızı artırıyor. Sayın Başbakanımız Diyarbakır ve Batman'da. Normalde benim de gitmem gerekiyordu ama Kayseri'nin davetini geri çeviremedim. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun selamını size iletiyorum" şeklinde konuştu.

Kayseri'nin her zaman güven ve istikrardan, huzurdan, emniyetten, aklıselimden, sağduyudan, adaletten, kalkınmadan yana olduğunu ifade eden Akdoğan, "Sizler bu hareketi omuzladınız, sahip çıktınız. Sizler bu hareketi yüksek yerlere taşıdınız, rekorlara imza attınız. 2002'de yüzde 54'le, 2004'de yüzde 70'in üzerinde, 2007'de yine yüzde 65'le, 2009'da yüzde 60'la, 2011'de yüzde 65'le AK Parti'ye sahip çıktığınız için her bir kardeşime çok teşekkür ediyorum. Sizler 27 Nisan bildirisinden sonra 22 Temmuz seçimlerinde Abdullah Gül'e, 10 Ağustos'ta Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktınız. Bundan dolayı her birinize gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Onlar milletin adamları, bu siyasi hareketin kutup yıldızları. Her zaman onların yolunda emin adımlarla yürümekte kararlıyız ve bu yoldan asla dönmeyiz" diye konuştu.

Kayseri'nin bütün bu başarılara imza atarken, yerelden de bir büyüme geldiğine dikkati çeken Akdoğan, bu başarıların aslında zeminini belediyedeki başarıların oluşturduğunu söyledi.

Kayseri'nin marka şehir olmasında Belediye Başkanı Mehmet  Özhaseki'nin büyük rolü olduğunu belirten Akdoğan, yine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Kayseri'nin büyüyen Türkiye'nin öncü şehri olduğunu vurguladı.

"Kayseri bizim gözbebeğimiz"

Bir yerde uyum, huzur varsa orada başarı olduğunu vurgulayan Akdoğan, Kayseri'nin hep uyumlu ve huzurlu olduğunu, huzur olduğu için de başarının beraberinde geldiğini ifade etti.

Kayseri'nin gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Akdoğan, "En beğenilen büyükşehir belediye başkanları araştırması oldu. İlk 8'de AK Partili belediyeler var, birinci olan da Kayseri Büyükşehir Belediyesi. Kayseri bizim gerçekten gözbebeğimiz. Siz bize 'durmak yok, yola devam' dediğiniz sürece biz de asla durmayacağız. Başkaları duran adam olur, biz durdurulamayan adamlar oluruz. Bizde bıkkınlık, yorgunluk olmaz. Üstat Sezai Karakoç diyor ya, 'Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız.' Sadece seçim süreçlerinde koşmuyor, seçim bittiğinde koşmaya, hizmet etmeye, didinmeye devam ediyoruz" diye konuştu.

3 Kasım 2002'nin milletin siyasete ve yönetime el koyduğu tarih olduğuna dikkati çeken Akdoğan, Türkiye'de 1993 ve 2003 döneminin fetret dönemi, karanlık dönem, kayıp yıllar olduğunu belirtti.

AK Parti'nin neyi temsil ettiğinin, ne anlama geldiğinin çok iyi anlaşılması gerektiğini dile getiren Akdoğan, şunları kaydetti:

"Bizler yeni Türkiye'yi inşa ederken birileri de bizi eski Türkiye'ye çevirmeye çalışıyor. Geri döndürmeye çalışıyorlar. Gezi olayları böyle bir provokasyondu. Arkasından 17-25 Aralık yolsuzluk kılıfı altında, daha sonra din maskesi altında hain örgütleriyle ihanet şebekeleriyle üzerimize geldiler. Pembe dizilerde Hollywood  dizilerinde bile görülmeyen karanlık senaryolarla üzerimize geldiler. Adeta bir yalan üretim merkezi. Geçmişte de çarpıtma olurdu. Bir bilgi kırıntısı üzerine bir hikaye uydurur gerçeği çarpıtırlardı. Ama bunlar o kadar yalancı ki hiçbir gerçeklik yok, bilgi kırıntısı yok. Tamamen yüzde yüz yalan uyduruyorlar. Bu kadar habis bir yapıyla karşı karşıyayız. Bunların uzantısı olan, habercilikle yalancılığı birbirine karıştıran bir anlayışla karşı karşıyayız."

Yalanda, hukuksuzlukta, merhametsizlikte, zulümde sınır tanımayan bir anlayışla karşı karşıya olduklarına dikkati çeken Akdoğan, şöyle devam etti:

"Bunların hepsi ittifak etti. Ayrı ayrı üzerimize geldiler olmadı. Güçlerini birleştirdiler topyekün üzerimize geldiler, CHP'lisi, MHP'lisi, HDP'lisi, Ergenekoncusu, tuzluk vekilleri AK Parti'yi devirmek için bir araya geldiler. Yine olmadı. 30 Mart'ta olmadı, 10 Ağustos'ta olmadı, şimdi 7 Haziran'a gözünü diktiler. Bunlar kaybet kaybet koalisyonudur. Bunlar kaybetmeye mahkumdur arkadaşlar. İnşallah önümüzdeki seçimde kaybetmeleri bir devrin kapanması, yeni bir devrin başlaması anlamına gelecektir. Yeni Türkiye'nin ayakları üzerinde doğrulması, büyük Türkiye'yi yeniden inşa etmemiz anlamına gelecektir. Aktörler, figüranlar değişiyor ama oynadıkları oyunlar değişmiyor"

"Milletin iradesine uzanan her eli kırmasını biliriz"

Kurulan tuzakların, kumpasların kirli tezgahların işe yaramadığını, ifade eden Akdoğan, şöyle devam etti:

"Oyunların üzerinde bir oyun, kaderin üzerinde bir kader var. Ne yaparsa yapsınlar millet bizim yanımızda olduktan sonra Cenab-ı Hakkın rızası, hoşnutluğu bizimle birlikte olduktan sonra topu bir araya gelse inşallah en ufak bir zarar veremezler, bizi yolumuzdan döndüremezler, döndüremeyecekler. Biz bu ülkeyi ne paralelcilere yediririz, ne vesayetçilere yediririz ne de terörden, şiddetten kandan beslenenlere yediririz. Karşımızda kim olursa olsun milletin iradesine uzanan her eli kırmasını biliriz Allah'ın izniyle. İster derin devlet yapılanması, ister paralel devlet yapılanması, ister KCK'sı, ister Ergenekon'u olsun hiçbir ihanet şebekesine hain örgüte prim vermeyiz. Biz derin devletin, alternatif devletin, paralel devletlerin değil yalnızca Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarını savunuruz. Milletin iradesine sahip çıkarız. Biz bu devleti sokakta bulmadık. Milleti de kurda kuşa yem etmeyiz. Bu devlet karanlık odalarda kurulmadı ki karanlık odalarda yapılan planlarla yıkılsın. Milletin iradesinden başka bir irade bu devlete de bu iktidara da AK Partiye de istikamet, rota çizemez bundan emin olun."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA