• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“İhanet belgesi ile PKK’ya moral verdiler”
14 Ocak 2016 Perşembe 11:27

“İhanet belgesi ile PKK’ya moral verdiler”

Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesi, düzenlediği basın toplantısında "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" platformu tarafından başlatılan bildiriye ve destek veren 1100 akademisyeni kınadı. Bir kısım sözde akademisyenin skandal bir ihanete imza attığını ifade eden Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, bunu yapanların PKK’ya bu ihanet belgesi ile moral verdiğini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Konya Şubesi, düzenlediği basın toplantısında "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" platformu tarafından başlatılan bildiriye ve destek veren 1100 akademisyeni kınadı.  Bir kısım sözde akademisyenin skandal bir ihanete imza attığını ifade eden Eğitim-Bir-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Metin, bunu yapanların PKK’ya bu ihanet belgesi ile moral verdiğini söyledi. Bin yıldır sırt sırta yaslanarak ortak olduğumuz namusu hendeklere gömenlere bir şey diyemediklerinin altını çizen Şenol Metin, bu namusu korumak için Misak-ı Milli sınırlarına ameliyata izin vermemek için canlarını hiçe sayan kahramanlara katliam yapıyorlar suçlamasını yaptıklarını ifade etti.

UNVANLARINI TERÖR ELİNE VERDİLER

Bu ihanet metnine imza atmakla 1100 sözde akademisyenin imzalarını terör tüccarlarının malı haline getirdiğini ifade ede Metin, “sözde akademisyenler akademik unvanlarını terör örgütünün emrine vermiştir. Bu imza ile kendilerini deşifre ederek Siyonizm’in kontrolündeki terör örgütü PKK’nın personel sistemine dahil olmuşlardır. İhanet metninde “Hendek terörüne izin verin yoksa uluslararası kurumları harekete geçiririz” tehdidi savrulan bu zevatın iftira ve ithamlarla bezediği bildiri, imzası bulunanların PKK’nın personeli olduklarını tescilleyen toplu işe giriş bildirgesidir” dedi.

HENDEKLERİ KAPATIN DİYEMEDİLER

Terör örgütüne ve destekçisi siyasi uzantılara terörü terk etme çağrısında bulunamayan sözde akademisyenlerin akademik dünyayı terk etmesi gerektiğinin düşünülmesi gerektiğini ifade eden Metin, “Okulları yakanlara, ambulansları taşlayanlara dur diyemeyen, hendek siyaseti yapanlara ‘hendekleri kapatın’ diyemeyen zavallılara çenelerini kapatmaya davet ediyoruz. Terör örgütüne silahı bırakın deme cesareti gösteremeyenler bu imza terörü ile baronların esaretinde olduklarını itiraf etmişlerdir. İtirafçıları üniversitelerimizdeki gençlerimizin yakasını bırakmaya kadrolarını ve unvanlarını millet için, birlik için, kardeşlik için ter akıtacak gerçek bilim insanlarına teslim etmeye çağırıyoruz” diye konuştu. Metin, “PKK ile aynı çizgide buluşan sözde aydın özde ihanet mahfillerinin amelesi imza sahiplerine diyoruz ki; bu coğrafyada hiçbir ihanet cezasız kalmamıştır. YÖK, kamuoyunu teskin edecek adımları atmalıdır. Cumhuriyet savcıları da gerekeni yapmalıdır” dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA