• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İftar Sofrasının konuğu Mahmut Arslan
20 Ağustos 2011 Cumartesi 15:28

İftar Sofrası'nın konuğu Mahmut Arslan

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ahmet Yenilmezle Meramda İftar Sofrası programının dünkü konuğuydu.
HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Ahmet Yenilmez’le Meram’da İftar Sofrası” programının dünkü konuğuydu.

Konya TV, Sun TV, Ün TV ve KTV tarafından canlı olarak yayınlanan programa her gün farklı konularda birbirinden değerli konuklar katılmaya devam ediyor.
 
Ülkemizdeki en önemli sendika konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ’in genel başkanı Mahmut Arslan, sendikacılık faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Arslan, “Önce insan önce emek” sloganını niçin kullandıkları konusunda şunları söyledi: “İnsan yaratılmışların en şereflisidir. Yaşadığı coğrafya, dili, dini, ırkı, düşüncesi ne olursa olsun önce insan bizim için çok önemlidir. İnsan emeğiyle değerlidir. Biz sendikacılığı, kadim medeniyetimiz ve bütün değerlerimizin üzerine inşa ediyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğine, hak ve adaletten yana bir duruş sergiliyoruz.”  Genel Başkan Arslan, Somali için başlattıkları, ‘Yardım Et, Bir Can Kurtulsun” kampanyasına herkesten destek beklediklerini söyledi.
 
Programın bir diğer konuğu ise Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk’dü. Ülkemizde İstanbul Ticaret Odası’ndan sonra kurulan ikinci oda olduklarını hatırlatan Öztürk, “Anadolu sanayicisi ve işadamları olarak ahilik geleneğiyle hareket ediyoruz” dedi. Konya’nın üretimde sektörel yelpazesinin çok geniş olduğunu vurgulayan Öztürk, bu sayede global krizlerden çok az etkilendiklerini söyledi.  

Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı da, programın son bölümüne katılarak konuklarla sohbet etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA