• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçki kullanımında da hassasiyet istiyoruz
28 Ocak 2012 Cumartesi 14:36

'İçki kullanımında da hassasiyet istiyoruz'

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, sigara yasağına yönelik hassasiyetin film ve dizilerdeki içki kullanımında da gösterilmesi çağrısında bulundu.
 Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, sigara yasağına yönelik hassasiyetin film ve dizilerdeki içki kullanımında da gösterilmesi çağrısında bulundu.
     Ünal, Türk Diyanet Vakıf-Sen Konya Şube Başkanlığı tarafından bir restoranda düzenlenen basın toplantısında, Türk Diyanet Vakıf-Sen'in duruşundan taviz vermeden 11 yıldır hizmet aşkıyla çalışmalarına devam ettiğini söyledi.
     Türkiye Kamu-Sen ve Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, 4 aylık süren bir çalışma neticesinde yeni Anayasa için hazırladıkları raporu TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in Kamu-Sen ziyaretinde kendisine taktim ettiklerini hatırlatan Ünal, yeni Anayasa çalışmaları sırasında bazı vakıfların, derneklerin ve sendikaların milletin manevi değerlerine saldırma alanları bulduğunu ileri sürdü.
     Ünal, şunları kaydetti:
     ''3 Mart 1924 tarihinde bu devletin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve ülkenin en ücra köşesinde hizmet eden, memurları olan ve toplumu din konusunda aydınlatmak gibi önemli bir görevi olan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılması yönünde açıklamalar yapmaktadırlar. Türk Diyanet Vakıf-Sen oldukça, Diyanet İşleri Başkanlığı gibi bir kurumu kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Anayasa çalışmaları neticesinde yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkenin evlatlarına din derslerinin öğretilmesinin gereksiz olduğu, zorunlu olmaktan çıkarılması gerektiğini söyleyen bazı sivil toplum örgütleri, vakıflar, dernekler ve siyasetçiler mevcut. Buradan sesleniyorum, din dersi Türkiye Kamu-Sen'in de Anayasa çalıştayında belirttiği gibi ilkokuldan başlayarak zorunlu hale gelmelidir. Gerçek din bilgisi okullarda bütün vatan evlatlarına öğretilmelidir.''
     Konuşmasında, televizyon dizilerden kaynaklanan ahlaki bir erozyonun bulunduğunu öne süren Ünal, ''Bu konuya acilen el atılması gerekiyor. Aile mefhumunun ortadan kaldırılması, meşru ilişkilerin farklı hale getirilmesi için yapılan diziler maalesef günün 24 saati televizyonlarımızda gösterilmektedir. Sigara yasağına gösterilen hassasiyetin filmlerde, dizilerde içki kullanımında da olması gerektiğini hatırlatıyoruz'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Konuk: "Hayırlara vesile olmasını temenni ederim"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA