• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İçeri Çumraya Devlet Hastanesi sözü
07 Eylül 2011 Çarşamba 15:02

İçeri Çumra'ya Devlet Hastanesi sözü

İçeri Çumra'ya İlçe Devlet Hastanesi kuruluyor

İçeri Çumra’ya İlçe Devlet Hastanesi kuruluyor… Konya’nın Çumra İlçesi’ne bağlı İçeri Çumra Beldesi’ne Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile ilçe devlet hastanesi kuruluyor. AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu; “Beldeye ilçe devlet hastanesi kurulması önemli bir hizmettir” dedi.

Konya Valiliği’nden gelen talebin Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a iletilmesinin ardından çalışmalara başlayan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, İçeri Çumra Belediye Başkanlığı, AK Parti Konya İl ve Çumra İlçe Teşkilatı, Çumra İl Genel Meclisi üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü ile Ankara’ya adeta çıkarma yaptı ve İçeri Çumra Beldesi’ne ilçe devlet hastanesi yapılması konusunda Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınmasını sağladı.
Sağlık Bakanlığı’nın hastanenin kurulmasına onay vermesinde İçeri Çumra Beldesi’nin Konya – Karaman Karayolu güzergâhında bulunması ve buna bağlı olarak trafik kazalarının artması, tarımsal alan ile verimin yüksekliğinden dolayı çok göç alması, nüfusun artması, çevresindeki 17 ilçeye dolaylı olarak hizmet vermesi; önemli bir etken.
Mustafa Baloğlu; “Hastane beldeye önemli bir hizmettir”
Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, hastanenin kurulmasına onay veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a teşekkür etti.
 
Konya’nın son 10 yılda birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli hizmetler aldığını ve söz konusu hizmetlerin, şehrin bir sağlık merkezi haline gelmesinde önemli adımlar olduğunun altını çizen Baloğlu; “İçeri Çumra, tarımıyla, tarımsal istihdamıyla ve nüfusuyla her geçen gün büyüyen bir beldemiz. Konumu itibari ile de önemli bir yerde bulunan İçeri Çumra’ya, yani bir beldeye ilçe devlet hastanesi kurulmasına onay verilmesi gerçekten çok güzel bir gelişme. Bildiğiniz gibi İçeri Çumra, Çumra’ya 12 kilometre, Konya’ya ise 35 kilometre uzaklıkta. Yani beldemize devlet hastanesi kurulması önemli bir ihtiyaçtır. Bu önemli hizmetin beldemize kazandırılmasında değerli katkıları olan başta Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ Bey olmak üzere Konya Valiliği’ne, Çumra İl Genel Meclisi Üyeleri’ne, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, AK Parti İl ve Çumra İlçe Teşkilatı’na ve İçeri Çumra Belediye Başkanlığı’na teşekkür ediyorum” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA