• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huzur şehrinde sevgi konferansları devam ediyor
23 Şubat 2012 Perşembe 17:03

Huzur şehrinde sevgi konferansları devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesinin Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet mutabakatı kapsamında düzenlediği Huzur Şehrinde Sevgi Konferansları Adem Solak ile devam etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Kadına Şiddete Hayır, Sevgi ve Hoşgörüye Evet” mutabakatı kapsamında düzenlediği “Huzur Şehrinde Sevgi Konferansları” kapsamında Hayat Boyu Eğitim ve Gelişim Derneği Başkanı Adem Solak, “Ailede Sevgi ve Şiddet” isimli konferans verdi.

Alaaddin Keykubat Salonu’nda düzenlenen konferans öncesi konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fatih Yılmaz, toplumun temeli olan aile kurumunun korunması amacıyla Konya’da kadınlara yönelik faaliyet yürütülen sivil toplum kuruluşlarıyla ortak deklarasyon yayınladıklarını hatırlatarak, kadına yönelik her türlü şiddetin hiçbir gerekçeyle meşru olamayacağını ifade etti.

EN İNCE SANAT EVLİLİKTİR

Konuşmanın ardından Hayat Boyu Eğitim ve Gelişim Derneği Başkanı Adem Solak, “Ailede Sevgi ve Şiddet” isimli konferansını verdi. Dünyada en mutlu insanın evinde huzur bulan insan olduğunu, yeryüzündeki sanatların en incesinin ise evlilik olduğunu dile getiren Solak, düzenlenen konferanslar nedeniyle Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ANNE, ÇOCUK İÇİN KUTSALDIR

İbn-i Sina’nın “Çocuk eğitimine anne sütünden kesildiği andan itibaren başlamalıdır” dediğini hatırlatan Adem Solak, insan kişiliğinin yüzde 70’inin 0-6 yaş döneminde geliştiğini, 12 yaşına gelene kadar da temel kişiliğin şekillendiğini vurguladı. Solak, “Sevgi ve şiddetin dengesini iyi ayarlayamazsak risk altındayız demektir. Anne çocuk için kutsaldır. Çocuğun yanında anneye karşı yapılan şiddet nefret tasını doldurur. Çocukları anneye ve babaya düşman yapan en önemli şey, anne-babanın yanlış tutumlarıdır. Hepimiz aldığımız eğitimlerin sonucuyuz” dedi.

Konferansın sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fatih Yılmaz, Adem Solak’a teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi kültür yayınlarından kitaplar takdim etti. Çıkışta ise konferansa katılanlara yazarın Anne Baba Eğitimi isimli kitabı hediye edildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA