• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hüyükten Somali seferberliği
12 Ağustos 2011 Cuma 16:49

Hüyük'ten Somali seferberliği

Konya'nın Hüyük ilçesinde, açlıktan etkilenen ülkeler için yardım kampanyası düzenlendiği bildirildi.
Konya'nın Hüyük ilçesinde, açlıktan etkilenen ülkeler için yardımkampanyası düzenlendiği bildirildi.
 
Kampanya çerçevesinde, HüyükKaymakamlığı Somali ve Açlık Tehlikesi Yaşayan Diğer Afrika ÜlkeleriYardım Komitesi oluşturulduğu açıklandı.
 
Hüyük İlçe Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yardım kampanyasına destek çağrısıyapılırken, şu ayrıntılara yer verildi: “Afrika kıtasının doğusundayaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık, açlık ve susuzluk nedeniyle baştaSomali olmak üzere tüm bölge halkı büyük bir insanlık dramı ile karşıkarşıya bulunmaktadır. Kaymakamlığımızca, kampanya kapsamında birtakımdüzenlemelere gidilmesi uygun görülmüştür. İlçe çapında genel birişbirliği ve koordinasyonu sağlamak üzere Kaymakam Yasin Yunakbaşkanlığında, kurum amirleri ve ilgili sivil toplum kuruluştemsilcilerinin katılımıyla Hüyük Kaymakamlığı Somali ve Açlık Tehlikesi Yaşayan Diğer Afrika Ülkeleri Yardım Komitesi oluşturulmuştur.
 
Komitenin sekreterya işleri İlçe Yazı İşleri Müdürlüğünce yerinegetirilecek olup, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının, müdür, başkan veamirleri, kendi bünyelerinde, personelin kampanyaya gönüllü olarakkatkıları için gerekli çalışmaları yapacaklardır. İlçe Müftülüğü, tümcamilerde mevzuata uygun yöntemlerle halkımızın yardımlarını sağlamakiçin gerekli çalışmalarda bulunacaktır. İlçemizdeki oda, dernek ve vakıf başkanlarının, kurumsal katkı yanında kendi bünyelerinde üyelerinezdinde gerekli girişimlerde bulunarak, azami oranda katkısağlamalarının; Hüyük halkımızın, sanayicisi, ticaret erbabı veişadamlarımızın, yardımlaşma ve dayanışma konusunda duyarlılıklarınıgöstermeleri bakımından önem arz ettiği değerlendirilmektedir. Hüyük'tefaaliyet gösteren diğer bütün sivil toplum kuruluşlarımızın, dernek vevakıfların kampanyaya gerekli desteği sağlayacaklarına inanılmaktadır.”
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA