• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hüsnüye Erdoğandan Konyaya müjde
25 Ocak 2016 Pazartesi 14:03

Hüsnüye Erdoğan'dan Konya'ya müjde

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı’nda kameralar karşısına geçerek Konya ve ülke gündemini değerlendirdi.

AK Parti Konya İl Teşkilatı, Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı tarafından her hafta Pazartesi günü gerçekleştirilen basın toplantılarının bugünkü konuğu, AK Parti Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan’dı.

Konya ve ülke gündemini değerlendirildiği basın toplantısında AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Vesile Esra Aldur ile Tuba Odabaşıoğlu, Hüsnüye Erdoğan’a eşlik etti.

İşte Milletvekili Hüsnüye Erdoğan’ın basın toplantısında ele aldığı konular ve ayrıntıları;

TEOG Sınavı

Öncelikle Konya’mızda geçtiğimiz Cuma günü karne heyecanını yaşayan 435 bin, ülkemiz genelinde de 18 milyona yakın evladımızı ve ailelerini bir kez daha tebrik etmek istiyorum. Bu sayının Hollanda dahil bir çok Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla olduğunu ve bu genç nüfusun ülkemizin dinamik gücünü temsil ettiğini ve geleceğimizin de en önemli teminatlarından olduğunu vurgulamak istiyorum.

Konya’mızda bu sevinci Mehmet Katırcı İmam Hatip ve Mediha-Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler Orta Okulu’ndaki sevgili yavrularımızla paylaşmaya çalıştık. Burada görme engelli öğrencilerimiz ilk defa kabartmalı (Braille alfabeli) karne ve Daisy cihazları ile tanıştılar. İçlerinde TEOG sınavında birinci olan Ebru Akbaş kızımız başta olmak üzere hepsine üstün başarılar diliyorum.

husnuye-erdogandan-konyaya-mujdeler-1.jpg

Terörle Mücadele

Değerli basın mensupları, Konya’mızda huzur içinde bir yarıyılı tamamlanırken; yurdumuzun diğer bir köşesinde de okullarımız maalesef terör baskısı altında geçirdi. Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki bir ortaokulumuzda karne bekleyen öğrencilerin üzerine bomba ile saldırıldı ve birçok yavrumuz maalesef yaralandı. Tam bir vahşet olarak nitelendirebilecek bu olayı ve PKK’nın sürdürdüğü baskı, göçe zorlama ve terör olaylarını bir kere daha lanetliyorum. Milletimiz şunu iyi bilsin ki, devletimiz bu çapulculara meydan bırakacak değildir ve kökleri kazınıncaya kadar azimle ve kararlılıkla mücadelemiz sürecektir. Bu uğurda canını “bir gül bahçesine girercesine” feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyor, tüm güvenlik güçlerimize Allah kolaylık ve kuvvet versin diyoruz. Sevgili Peygamber'imizin “serhatte Allah Rıza'sı için bir saat nöbetin bir aylık nafile oruç ve gece namazından bile daha hayırlı” olduğu kutlu müjdesine nail olmalarını niyaz ediyoruz.

Bölge insanımız da Devletinin bütün şefkatiyle kendisinin yanında olduğunu ve güvenliği için masum insanımızın kılına zarar gelmesin diye tüm ihtimamı ile çalıştığını görmüştür.
Bununla birlikte sözde barış naraları ile kargaşa, başkaldırı ve ayrılık çağrıları yapan çözüm yerine çözümsüzlüğü dayatan siyasi partinin özellikle Meclis’te sergiledikleri tavrı da milletimiz ibretle izlemektedir. Türkiye partisiyiz iddiaları ile milletimizin oylarını devşiren bu kandil borazanlarının Meclis çalışmalarını bloke etme ve yüce Meclis kürsüsünü bu işe alet etme çabaları grubumuz tarafından bir bir açığa çıkarılmaktadır. Meclis'te milletimizin gür sesi olmaya devam edeceğiz hiç kimsenin endişesi olmasın.

husnuye-erdogandan-konyaya-mujdeler-2.jpg

CHP Lideri’nin Cumhurbaşkanımıza hakaretleri

Yine sağduyunun ve yapıcı muhalefetin sahibi olması beklenen CHP’nin girdiği tüm seçimlerden yenilgi ile çıkan genel başkanının milletimizin kahır ekseriyetinin oylarıyla seçilmiş ülkemizin medarı iftiharı ve tüm mazlum insanlığın gür sesi Sayın Cumhurbaşkanı'mıza hezeyan ve nefret duygularıyla söylenen her türlü izandan yoksun iftiralarına hayret ve ibretle tanık olduk. Milli şef döneminin; ikinci bir partinin olmadığı, partinin şefinin belirlediği adayların seçildiği, o seçimlerin de açık oy gizli tasnif ile yapıldığı sözde seçimlerin günahını omuzlarında taşıyan bir zihniyetin iftiralarına, yaftalarına ve yansıtmalarına milletimizin karnı toktur. Seçim çalışmalarımız esnasında o dönemleri yaşamış bir amcamızın “elim kırılsa asla CHP’ye oy vermem” haykırışı hala kulaklarımızda çınlıyor. Sayın Başbakanımızın ifadesi ile “kem söz sahibine aittir”. Bu millet kendi içinden çıkan, samimi ve millet sevgisiyle ve aşkla çalışan yöneticileri ve başta SayınCumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı her defasında oyları ile başının tacı yaptığını bu müfterilerin suratlarına patlatmaktadır. Ama anlayana sivrisinek saz...

AK Parti Afyon Kampı

Değerli basın mensupları millet olarak içten ve dıştan yıpratma gayretleri ile kuşatıldığımız bu dönemde partimiz milletinden aldığı güç ve aşkla ülkemizi 2023-2053 ve 2071 hedeflerine taşıma azmini artırarak sürdürmektedir. Bu amaçla, istişareyi şiar edinen bir parti olarak, Sayın Genel Başkan'ımız ve Başbakanımız başkanlığında 8-9-10 Ocak’ta Afyon'da 24. İstişare toplantısını yaptık. İç ve dış gelişmeler, siyasi ve ekonomik durum ve milli güvenlik hususları derinlemesine tartışıldı ve bir bildirge ile tamamlandı. Sayın Başbakan'ımız özellikle seçim vaatlerimizin bir bir ve en kısa sürede yerine getirileceğini ve Allah'ın izniyle hiçbir gücün bize millete hizmet yolunda engel olamayacağını dost düşman herkese bir kez daha duyurdu.

husnuye-erdogandan-konyaya-mujdeler-0.jpg

51. İl Danışma Meclisi

Geçen hafta da Konya milletvekilleri olarak Sayın İl Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da katılımı ile Sayın başbakanımızla bir araya geldik. Bu toplantıda da özel gündem Konya idi. Konya'mıza maddi manevi desteklerini hissetmek bize de şevk verdi. Bu dönem Konya'mız hakkettiği payı alarak beklenen atılımı yapacaktırlar. Bu kapsamda devam eden yatırımların kesintiye uğramaksızın, artarak süreceği konusunda hemşerilerimiz müsterih olsunlar. Bizler konunun takipçileriyiz.

Bildiğiniz gibi geçen hafta gerçekleştirilen ilçe danışma meclislerinden sonra 23 Ocak Cumartesi günü 51. İl Danışma Meclis'imiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik’in de katılımları ile gerçekleştirildi. Yüksek bir katılımla gerçekleştirilen toplantımızda teşkilatımızı birlik beraberlik ve heyecan içinde görmekten onur duyduk.

Selçuk Üniversitesi Rektörlük Seçimleri

Geçen hafta yapılan seçimlerde en yüksek oyu alarak Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Şahin beyi de tebrik eder, bu yeni dönemin ülkemizin de en büyük üniversitelerinden olan Selçuk Üniversite’mize hayırlar getirmesini diler ve Selçuk üniversitemizin dünyanın da seçkin üniversiteleri arasında görme umudumuzu da ifade etmek isterim.
Sizlere Meclis çalışmaları Hakkı'nda da kısaca bilgi vermek isterim.

AK Parti Vaatleri

Özellikle HDP ve CHP’nin tüm engellemelerine rağmen, Meclis milletimizin beklediği yasaları hızla yasalaştırmak için yoğunbir tempo ile gece gündüz demeden çalışmaktadır. Son dönemde; Askerlik Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

Bilindiği üzere hükümetimizin söz verdiği vaatlerin hayata geçişi ve takibi için bir koordinasyon kurulu oluşturuldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında milletimize verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu hafta ise özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın beklediği Torba Yasa Tasarısı maddeleri görüşülmeye başlandı. Hayata geçen maddeleri sizlerle paylaşmak istiyorum;

25 yaşını doldurmamış öğrenimi devam eden gençlerimizden pasaport harcı alınmayacak.

İlk defa iş kuran genç girişimcilerimizi desteklemek amacıyla 3 yıllık bir süre boyunca kazançlarının bir kısmına vergi muafiyeti getirdik.

Memurların doğum sonrası aylıksız izinde geçirdikleri her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her 3 yıl için bir derece yükselmesi verilecek.

Kadın memurlara, doğum yapmaları halinde analık izni sonrasında birinci doğumda 2 ay, ikinci doğumda 4 ay, sonraki doğumlarda ise 6 ay günlük çalışma süresinin yarısı kadar, mali ve sosyal haklarda kesinti yapılmaksızın çalışma imkanı veriliyor.

Doğum sonrasında kadın memurların analık izni bitiminde başlayan 24 ay aylıksız izin, istekleri halinde 2, 4 ve 6 aylık yarı zamanlı çalışma süresinin bitiminde de başlatılabilecek. Evlat edinmelerde de aynı haklar geçerli olacak. Anne veya babaya, çocuğun mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden ay başına kadar normal çalışma süresinin yarısı kadar çalışabilme olanağı getirilecek. Memurlara, doğum sonrası aylıksız izinde geçirdikleri her yıl için bir kademe ilerlemesi ve her 3 yıl için bir derece yükselmesi verilecek. Kadın işçiler de doğum yapmaları halinde analık izni sonrasında birinci doğumda 60 gün, ikinci doğumda 120 gün, sonraki doğumlarda ise 180 gün, günlük çalışma süresinin yarısı kadar ücretsiz izin kullanabilecek. 3 yaşını doldurmayan çocuğu evlatedinenler de bu haktan yararlanacak. Bu hükümlerden faydalanacaklar süt izninden yararlanamayacak.

11 maddesinin görüşmeleri tamamlanan tasarının diğer maddeleri ise bu hafta görüşülmeye devam edecek. Muhtarların net 940 lira olan ödenekleri 1300 lira olacak. Uzman erbaşlar ve uzman jandarmaların ek göstergeleri yükseltilecek. Tarım şehri Konya’mızın da dört gözle beklediği tarım ve hayvancılık sektörü girdilerinden gübre ve yem teslimler tam istisna kapsamına alınarak, KDV sıfırlanacak. Her zaman olduğu gibi Ak Parti hizmetin, gayretle çalışmanın ve verdiği sözü tutmanın en güzel örneği olmaya devam edecek.

Konya Yatırımları

Konya’mıza gelince şükür ki, projelerimizi hayata geçirme noktasında yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Genel Kurul çalışmalarımız devam ederken de ‘Birlikten bereket doğar’ anlayışıyla Konya’mıza hizmet etme hususunda neler yapabiliriz üzerinde istişarelerde bulunuyoruz. Konya’mızın yeni projeleri ve sorunlarının çözümü için Ankara’dan sağlanacak destekte Konya milletvekilleri olarak üstümüze düşeni eksiksiz bir şekilde yaptığımızdan ve yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Sağlık sektöründe yatırım projelerini yakından takip ediyoruz. Merkez ve taşra ilçelerimizde projelerimiz aksamadan devam etmektedir.

İnşaatı biten 50 yataklı Çumra Devlet Hastanesi, 60 üniteli Konya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastanesi 2015 yılı içerisinde faaliyete başlamış; 75 yataklı Dr. Vefa Tanır Ilgın Devlet Hastanesi’nin inşaatı bitmiştir. Bunların yanı sıra Altınekin, Çeltik, Seydişehir ilçelerimizdeolan yatırımlarımızda da ciddi bir yol kat edildiğini ifade etmek istiyorum.

838 yataklı Karatay Entegre Sağlık Hastanesi’nin arsa ifraz işlemleri yapılmıştır. Arsanın tahsis işlemleri biten projenin üzerinde revizyon çalışmaları hızlı bir şekilde sürmektedir.

İnşaatı devam eden 500 yataklı Numune Hastanesi’nin ise %35’i tamamlanmış olup 2016 yılı içinde hizmete açılacaktır.

Konya çevre yolunun 122 kilometrelik bölümünün 25 kilometresinin yapımı devam etmektedir. Global kaleminden yapılan bu iş, hacmi büyük olduğu için, 2016 yatırım yılında tamamı ayrı, müstakil bir proje olarak teklif edilecektir. Yol üzerinde 6 adet tünel, 14 adet viyadük vardır. Kamulaştırma problemi olmayan kesimde çalışma başlamıştır, diğer kesimlerde DOP ve KOP uygulamaları marifetiyle kamulaştırmanın daha ekonomik olarak gerçekleştirilmesi için çalışma başlatılmıştır.

TBMM Çalışmaları

Son olarak; meclisteki komisyon çalışmalarımızdan kısaca bahsedeceğim. Malumunuz üyesi olduğum Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu olarak çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yanı sıra ‘’Aile Bütünlüğünü Olumsuz Etkileyen Unsurlar ile Boşanma Olaylarının Araştırılması ve Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu üyesi olarak her hafta düzenli bir şekilde toplantılarımızı ifa etme kararı almış bulunmaktayız. Toplantılarımızda aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurları tartışacak ve buna çözüm yolları bulmaya çalışacağız. Ailenin çözüm üretme kapasitesinin arttırılması konusunu uzmanlarıyla görüşeceğiz.

Yeni Anayasa ve Uzlaşma Komisyonu

Ayrıca, milletimizin en büyük beklentilerinden olan yeni anayasa çalışmaları kapsamında çalışmalar da devam ediyor. Oluşturulacak Anayasa Uzlaşma Komisyonu için partilerin isim önerileri için süre bugün dolmaktadır. AK Parti olarak komisyonda eski Meclis Başkanımız Cemil Çiçek, Adalet Komisyonu Başkanımız Ahmet İyimaya ve AK Parti Genel Sekreterimiz Abdülhamit Gül tarafından temsil edileceğiz. Şu ana kadar HDP hariç diğer partiler de isim önerilerini vermiş durumdalar.
Din ve vicdan özgürlüğünün gerçek teminatı olan hükümetimiz, tüm çalışan ve öğrencilerimizi ilgilendiren bir müjdeyi de geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakanımızaçıkladı. Cuma namazı ibadetini yöneticilerin farklı ve haksız uygulamalarından kurtararak gönül rahatlığı ile yerine getirmeleri konusunda önemli bir adım atıldığını düşünüyoruz.

Son olarak; tüm yaratılmışa sevgi ve merhametini çok iyi bildiğimiz insanımıza bir hatırlatma ile basın toplantımızı bitirmek istiyorum. Kış mevsiminin kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde, yiyecek bulmaları giderek güçleşen hayvanlarımızı unutmayalım, onlar için ulaşabilecekleri yerlere yiyecek ve su bırakalım diyerek tekrar katılımlarınız için teşekkür ediyor, sağlıklı ve huzurlu günler diliyor; hepinize saygılar sunuyorum.

 
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA