• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hüseyin Çelikten ses kaydı açıklaması
13 Şubat 2014 Perşembe 15:14

Hüseyin Çelik'ten ses kaydı açıklaması

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası internete sızan ses kayıtları hakkında konuştu.
Kendisi hakkındaki ses kaydının yolsuzluk ve rüşvet soruşturması değil medya ile ilişkiler çerçevesinde olduğunu belirten Hüseyin Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu'nun grup toplantısında dinlettiği ses kayıtlarının ilk kez ortaya çıkmadığını daha önce Youtube'a da yüklendiğini ifade etti.
Hüseyin Çelik'in açıklamasının satırbaşları;
VALİLER KARARNAMESİ VAR MI?
Valiler Kararnamesi geliyor, 3 gün sonra 5 gün sonra diye bir şey yok. Bu olabilir de olmayabilir de. Seçimden önce de olabilir, olmaya da bilir.
MEDYAYA SIZDIRILAN SES KAYITLARI
Benim ses kaydım bu usulsüzlüklerle ilgili değil medyayla olan ilişkilerle ilgili. Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği tapeler ilk defa onun duyduğu şeyler değil. O tapeler internet ortamında her tarafta var. Youtube nedir bilen bunları dinledi.
İşin ahlaki boyutu şu; Yolsuzlukların yok sayılması kesinlikle söz konusu değil. Kim kamunun malına el uzatmışsa bu elin kırılması gerekiyor, kim olursa olsun. Yolsuzluklarla mücadele ederken usulsüzce bunu yapmamalısınız.
"KILIÇDAROĞLU GİZLİLİĞİ İHLAL ETTİ"
İnsanlar henüz mahkum olmadan, onlara yargısız infaz uygulamak izanla bağdaşır şey değil.
Kılıçdaroğlu'nun orada açıkladığı konuları mahkeme inceliyor. Orada gizlilik var. Kılıçdaroğlu gizliliği ihlal etti. Adli yargılamayı etkileme suçu işliyor. Eğer bir bakanla ilgili olarak şüphe olursa onun amiri durumundaki kişilere haber vereceksiniz.
GÜLER'İN DİNLENMESİ USULSÜZ
akanlarla ilgili 15 ay takibat yapılmış. Muammer Güler'in kendi oğluyla ilgili yaptığı telefon konuşması var. Bu da usulsüz. Usulsüz yollarla yapılan dinleme delil olmaz. 15 ay dinlenmesi de usulsüz.
MUAMMER GÜLER DANIŞMANININ TELEFONUNDAN ARAMIŞ
Bakan oğlunu kendi telefonuyla aramamış. Yanındaki danışmanının telefonu ile aramış. Oğlunun teli cevap vermiyor. Oğlunun avukatının telefonu üzerinden oğlu ile görüşüyor.
İLLEGAL DİNLEMELERLE SUÇLU İLAN EDEMEZSİNİZ
Tepeden tırnağa yanlışlar vardır. Hukuk ihlalleri yapılmış. İllegal dinleme ve illegal usullerle elde edilen deliller Meclis'te yayınlanıyor ve siz bu insanları suçlu ilan edemezsiniz.
BEN TELEFONDA MEDYAYA BASKI YAPMADIM
Ben bir medya grubunun yetkilisini aramışım, yeni bir göreve atanmış ve 'hayırlı olsun' demişim. O da orada bazı şeyler söylemiş. Orada medyaya baskı anlamına gelebilecek bir tek kelime yok.
MEDYANIN HAKARETİ YAYMASI DA SUÇ
Sayın Başbakan kendisine 'vatan haini' diyen bir muhalefet liderinin konuşması altyazı geçiyor. Başbakan'ın buna tepki göstermesinden daha doğal ne olabilir.
Hakareti yapan suçlu olur. Medya yaydığı zaman hakaretin yayıcısı olmak da suç değil mi? Başbakan'ın da tepkisi buna.
MUHALEFET MEDYAYI DAHA FAZLA ARIYOR
Ben bir köşe yazarını da muhabiri de arayabilirim. Böyle bir haber yapmışsınız ama burada yanlışlar var diyebilirim. Bizim aradığımızdan daha fazla muhalefet arıyor. Bunu da biliyorum. Sansür uygulandıysa bu yazılıp çizilenler nasıl yazılıyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ak Parti'nin şu programlarını yayınlıyorsunuz ama bizimkini yayınlamıyorsunuz diye arıyor, suç olmuyor mu? Medya bizi eleştiriyor. Siz bizi eleştirebilirsiniz ama ben sizi eleştiremem mi? Başbakan bunu yapamaz mı?
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA