• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hüseyin Çelikten CHPye mesaj
18 Nisan 2012 Çarşamba 16:40

Hüseyin Çelik'ten CHP'ye mesaj

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, tutuklu milletvekilleri için TBMM'de düzenleme yapılacağı konusundaki haberlere ilişkin olarak...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, CHP'nin Suriye'deki olaylar karşısındaki politikasını eleştirerek, ''CHP, Suriye konusunda Çin'in, Rusya'nın ve İran'ın safında yer almıştır. Beşşar Esed'in canını aldığı 10 bin küsür insanın kanında Beşşar Esed rejimini destekleyenlerin de payı vardır. Bu şu ülke, bu siyasi parti olabilir. Bugüne kadar CHP, tıpkı İran gibi tıpkı Rusya ve Çin gibi Beşşar Esed yönetimini destekleyen bir tavır almıştır'' diye konuştu.

Çelik, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, söyledikleri ve yaptıkları arasında çelişkiler bulunduğunu belirten Çelik, ''Kendisinin Tunceli'deki akrabaları isyandadır. Kürt ve Alevi olmasına rağmen, ki bu hiç mesele değildir, gayrimüslim bir insan da Türkiye'de bir siyasi partinin başına gelebilir, yeter ki yaptığı işi adamakıllı yapsın, çıktı bir anda Türkmen oldu. Öncenize kendinize karşı dürüst olacaksınız. İnsanlar dünyaya gelirken ırkıyla ilgili sipariş veremezler ki'' dedi.

-''Sayın Kılıçdaroğlu, iyi stand-upçı olabilir''-
Kılıçdaroğlu'nun değişik konularda önce ve sonra söyledikleri arasındaki farklılıkları örneklendiren Çelik, ''Değişik bakanlarımızla ilgili 'yolsuzluk bombası patlatacağım' dedi ama bombalar elinde patladı'' dedi.

Kılıçdaoğlu'nun, ''oğlum bedelli askerlikten yararlanmayacak'' dediğini ancak oğlunun bedelli askerlik kapsamında yer almadığının ortaya çıktığını hatırlatan Çelik, şöyle konuştu:

''Söylediği 'benim kızım askere gitmeyecek neyse aynı kapsamda olan bir şey. Bunları arttırmak mümkün. Bir yığın ipe sapa gelmez bir sürü iddia var. Grup toplantısında konuştukça birileri gülüyor. O da vitesleri büyüterek iftiralara ve doğru olmayan beyanlara devam ediyor. İnsanlar güldükçe daha komik hale geliyor. Mizahın dünyadaki babası Bernard Shaw 'Bazı insanlar güldüreyim derken gülünç olurlar' diyor. Doğrusu Cem Yılmaz, Ata Demirer falan beni bağışlasınlar. Onlar işlerini hakkıyla yapıyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu, dünkü grup konuşmasını seyrettim iyi stand-upçı olabilir. Çıksın stand-up yapsın o zaman. Siz, oraya gelen insanları güldüreyim derken başka insanların haysiyetiyle, kişilikleriyle nasıl oynarsınız.''

-''CHP, Suriye konusunda Çin'in, Rusya'nın ve İran'ın safında yer aldı''-
AK Parti Hükümeti'nin Suriye politikasına yönelik eleştirilerine yanıt veren Çelik, ''Suriye konusunda CHP, Çin'in, Rusya'nın ve İran'ın safında yer almıştır. Rivayet muhteliftir ama 10 binin üzerinde olduğu herkes tarafından artık kabul ediliyor. Beşşar Esed'in canını aldığı 10 bin küsür insanın kanında, Beşşar Esed rejimini destekleyenlerin de payı vardır. Bu şu ülke, bu siyasi parti olabilir. Bugüne kadar CHP, tıpkı İran gibi tıpkı Rusya ve Çin gibi Beşşar Esed yönetimini destekleyen bir tavır almıştır. AK Parti savaş çığırtkanlığı yapmıyor. Biz dünyanın jandarmalığına da soyunmuş değiliz. Bir taraftan Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında, 'Suriye demek Rusya, Çin ve İran demektir' diyor. Öte taraftan CHP demek Suriye demektir. Siz o safa girdiniz'' diye konuştu.

-''Sayın Bahçeli, sen niye rahatsızsın''-
Darüşşafaka'dan sadece 'Türk ve Müslüman'' yetimlerin değil tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yetimlerinin yararlanabilmesine yönelik düzenleme yapıldığını hatırlatan Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü TBMM Grup konuşmasında konuya ilişkin eleştirilerine cevap verdi.

Çelik, ''Sayın Başbakan'ın Türk ve İslam olmaktan rahatsız olmadığını aksine bununla iftihar ettiğini bütün dünya biliyor, sayın Bahçeli. Türk ve İslam olmayan ülkemin vatandaşlarının buradan yararlanmasından sen niye rahatsızsın, ben onu anlayamıyorum. Darülaceze'de cami, kilise ve havra yan yanadır. Osmanlı yapmıştır bunu. Darülaceze'ye girişte Türk ve Müslüman olma şartı aranmıyor'' diye konuştu.

-''Vatandaşımızı ciddiye aldığımız için...''-
Dün Köy Enstitüleri'nin kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatan Çelik, Köy Enstitüsü'ne gitmek için mutlaka köy çocuğu olmak gerektiğini; mezun olduktan sonra da köye dönme şartı bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bu, köylüysen köyde kal demektir. 20 yıl köyde çalışmazsan ilçe merkezine bile gelemezsin. Tek parti CHP yönetimi, burayı ideolojik kampa dönüştürdü. Burayı ideolojik kampa dönüştüğü için tarihe gömen, kapatan rahmetli Menderes'i ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri'yi hayırla anıyorum. Şimdi CHP'ye müsaade etseniz hemen Köy Enstitüsü kurarlar ve bütün eğitim sistemini Köy Enstitüsü'ne göre düzenlerler. Tüzüğüne baksanız, 'bu çağda böyle bir şey olmaz' dersiniz.

Halkımız, çağdaşlığın, ilerlemenin ne olduğunu, kimin yolsuzluk yaptığını kimin ülkeye hizmet ettiğini biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu, 'Sayın Başbakan'da bir Kılıçdaroğlu fobisi oluşmuş' diyor. CHP'nin başına hasbelkader Kılıçdaroğlu gelmiştir. Sayın Başbakan da demokrasiye inanan bir insandır. Elbette ana muhalefet partisini ona oy veren yüzde 25'lik kitle adına ciddiye alacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu'nu ciddiye aldığından değil kafası karıştırılan, kafasında soru işaretleri oluşturulmaya çalışılan vatandaşımızı ciddiye aldığımız için bu iddialara cevap veriyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA