• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hürriyete dokunduğumuzda cevabı paralel yapıdan geliyor
08 Eylül 2015 Salı 12:12

'Hürriyet'e dokunduğumuzda cevabı paralel yapıdan geliyor'

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, "Paralel yapıya dokunduğunuzda Hürriyet ayaklanıyor, Hürriyet'e dokunduğunuzda paralel yapı" dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ATV ve A Haber canlı yayınında, daha önce dile getirilen "400 milletvekili" ifadeleriyle ilgili bir soruya cevap verirken, sistemin tıkandığını, yeni bir düzenleme olması gerektiğini anlattığını ancak bazı medya organlarınca bu sözlerin çarpıtıldığını söyledi.

Tepkinin organize olmadığını ve doğal şekilde geliştiğini ifade eden Boynukalın, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımızın sözleri tamamen çarpıtıldı ve bir kısım medya tarafından açık açık 'Eğer 400 vekil olsaydı Dağlıca olmazdı' olarak başka bir noktaya çekildi ve maniple edildi. Bu duyulur duyulmaz İstanbul'da Hürriyet gazetesinin önünde bir eylem yapıldığı ve insanların orada toplandığına dair bir haber aldık ve oraya gittik. Gittiğimizde bazı şeyler olmuştu, bir kapı zannedersem kırılmış ve biz hemen kitleyi parti teşkilatımızdaki arkadaşlarla beraber teskin etmeye çalıştık. Zaten konuşma yaptığımız videoda kendilerinin bile kesmeyi unuttukları yerler var. Orada insanlara, 'Bize düşen tevazudur, dik duruştur, cesarettir, ferasettir. Buraya geldiniz. Herkes toplanmış. Daha fazla ciddi bir mesele olmadan, buradaki polis arkadaşlarımızı da sıkıntıya sokmadan eylemimizi tamamlayalım' denildi ve eylem düzgün bir şekilde demokratik hak olarak yapıldı ve bitti."

"İnsanlar 'Artık yeter' dedi"

İnsanların "bir medya organına karşı niçin bu denli patlama noktasına geldiğinin" tartışılması gerektiğini savunan Boynukalın, sözlerine şöyle devam etti:

"7 Haziran'dan itibaren sürekli olarak bahsettiğimiz medya grubu, sürekli yalan atarak, yalan haberlerle, şiddeti aklayan tavrıyla, insanların artık sabırlarını ciddi anlamda zorlamaya başladı. 7  Haziran'da direkt kendilerine bağlı haber ajansından 'Diktatöre hesabı sorun ve HDP'ye oyunuzu verin' diye açık bir yönlendirme yaptılar ve ondan sonra hemen sildiler bunu. Aynı şekilde dün yaptıkları bu rezilce haberde de hemen tweeti attıktan sonra silme girişiminde bulundular. Sürekli olarak HDP'yi ve terör örgütünü destekleyen, en son 'Fırat meselesinde' hepimiz şahidiz; '12-13 yaşındaki çocukcağızın bombayla öldürülmesi meselesini bile, 'Mayın erken patladı' diyerek meşru bir şekilde eylemi savunan ki bunu seçim öncesinde Mehmet Selim Kiraz savcımızın şehadetinde görmüştük, aynı şekilde orada da DHKP-C'nin yaptığı bu eylemi meşru gösteren, Mirgün Cabas'la bunu yapan, üzerine kendi televizyonlarında olan insanların açık, net şekilde 'Biz de sizi seviyoruz' 'hastag'ine destek verdikleri bir süreci yaşadık. Bu süreçlerin tamamı toplandığında, insanlar çıktı ve şunu söyledi; 'Artık yeter. Sürekli bize bir saldırı var, olanı olmuyor gibi veya olmayanı oluyor gibi bir tavır içindesiniz. Sürekli karşınızdakini suçlayan, maniple eden haberler yapıyorsunuz' dedi insanlar ve sokağa çıktı."

"Tam bir oksimoron"

Hürriyet Gazetesi tarafından kendisi ve protesto gösterisine katılanlar hakkındaki suç duyurusunu "tam bir oksimoron (Birbiriyle çelişen, zıt anlamlı ifadenin bir arada kullanılması)" olarak nitelendiren Boynukalın, "CNN Turk'te yayımlanan videoda ben hiçbir eylemcinin şiddete bulaşmaması gerektiğini ve hemen dağılmamız gerektiğini söylüyorum. Onlar da şiddete teşvikten dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söylüyorlar. Ortada çok komik bir ikilem var. Biz orada eylemcileri teskin eden tarafız, eylemcileri dağıtan tarafız. Orada haklı bir tepki var, haklı tepkinin haksız hale gelmemesi için çalışan tarafız. Bunun üzerine bizim hakkımızda suç duyurusunda bulunuyorlar. Hiç problem değil. Bizim için bir şereftir bu anlamda" diye konuştu.

"Hürriyet'e dokunduğumuzda cevabı paralel yapıdan geliyor" 

Kendisinin geçmişteki Twitter paylaşımlarının ortaya atılmasına ilişkin ise Boynukalın, şunları söyledi:

"Geçmiş tweetler üzerinden, o günün konjonktürüyle alakalı atılmış siyasi tweetleri bugüne çevirerek bugünkü zemin üzerinden değerlendirilmesi genellikle paralel yapının çok fazla başvurduğu bir metottur. Biz Hürriyet'e bu anlamda bir tepki gösteriyoruz, cevabı paralel yapıdan geliyor. Paralel yapı da o tweetleri alıp Hürriyet'e servis ediyor. Böyle komik bir denklemin içindeler. Paralel yapıya dokunduğunuzda Hürriyet ayaklanıyor, Hürriyet'e dokunduğunuzda paralel yapı. İkisine birden dokunduğunuzda PKK'ya destek veren medya organları ayağa kalkıyor. Bu üçlü yapının içinde biz sürekli olarak barışı, çözümü ve meşru siyasetin zeminini devam ettirmek için çabamızı göstermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da açık söyleyeyim, bu tarz manipülasyonlarla yalan haberlerle şiddeti aklayan bir tavır ortaya koymaya devam ederlerse biz AK Parti Gençlik Kolları olarak da kendi içimizdeki bütün insanlarla beraber yine bu medya organlarının önünde eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya da başlasınlar artık."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA