• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hukuksuzlukla hukuki mücadele
29 Mayıs 2014 Perşembe 07:50

Hukuksuzlukla hukuki mücadele

Aralarında eski Başbakanlardan Erbakan'ın da yer aldığı, kritik görevlerde bulunan 64 kişinin dinlenmesi tepkiyle karşılandı.

Ömer Vehbi Hatipoğlu: Bu ülkede Başbakanlık yapmış bir insanı terör şüphesiyle dinlemeye kalkışmak hadsizliktir, edepsizliktir.

Mehmet Bekaroğlu: Bir hukuk devletinde bunlar asla kabul edilemez. Kim yapıyorsa bunlar cezalandırılmalı.

Yılmaz Ateş: Daha önce de çok sayıda CHP milletvekilinin yine aynı yapı tarafından dinlendiğine ilişkin haberler çıktı.

Şevket Kazan: Sürpriz olmadı.

Eski TMSF Başkanı Ahmet Ertürk: Hiçbirimiz hukuk güvenliği altında değiliz.

Koray Aydın: İlgili ve yetkili makamlara başvurup haberde şahsımla ilgili yer verilen usulsüz dinlemeye dair her türlü belgeyi talep edeceğim.

BBP lideri Mustafa Destici: Dinlenmemi tabi yanlış buluyorum ama işin doğrusu yadırgamadım. Çünkü şu anda da dinlendiğimi düşünüyorum.

MSB Savunma Sanayii Müştesarlığı Uzmanı Salih Salihoğlu: Biz yaptığımız işin zor ve önemli olduğunu biliyoruz. O zaman önemli bir görevdeydim.

Akif Beki: Paralel yapının telekulak skandalları ile ilgili bugüne kadar konuşmayanlara sormak lazım. Neden bugüne kadar tepki vermediler?

Abdulkadir Selvi: Bana karşı yapılan hukuksuzluğa, ben yine de hukuk içerisinde çare arayacağım. CHP milletvekilini İBDA-C'den, gazeteci Ertuğrul Özkök'ü uyuşturucudan dinlemişler. Bunun, ne kadar hukuksuz, keyfi ama bir yapının çıkarlarına yönelik bir iş olduğu ortaya çıkıyor. Türkiye'yi dinleme cehennemine çevirmişler.

Ülke prestijine zarar veriyor

Dinlenen isimlerden manken Tuğçe Kazaz, 'Kim dinlemek istiyorsa dinlesin. Yaptığımız iş ortada. Bu dinlemelerden rahatsızlık duyduğum nokta; dış güçler tarafından beslendiği yönünde. Bir şekilde hangi amaçla olursa olsun birlik ve beraberliği yıpratmaya çalışıyorlar.Türkiye'nin huzurunu kaçırmaya çalışanlar, yapılan iyi işleri sekteye uğratmaya çalışan Türkiye'nin prestijini zarar vermeye yönelik dinlemeler. 2008-2010 tarihleri arasında böyle bir dinlemenin olması beni rahatsız etti. Yasal bir işlem başlatmayı düşünüyorum' dedi.

 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA