• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hukuk Fakültesinde Takım ve Ekip Ruhu Semineri
05 Mayıs 2011 Perşembe 10:35

Hukuk Fakültesinde Takım ve Ekip Ruhu Semineri

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinin İletişim Fakültesi işbirliğiyle düzenlediği İletişim Seminerleri konferanslar zincirinin beşincisi gerçekleştirildi.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin İletişim Fakültesi işbirliğiyle düzenlediği

“İletişim Seminerleri” konferanslar zincirinin beşincisi İletişim Fakültesi Hakla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan’ın katılımı ile gerçekleştirildi. “Takım ve Ekip Ruhu” konulu seminerde söz alan Gülerarslan, “Takımını iyi kurmuş şirketler ve kurumlar gelecekte daha başarılı olur.” dedi.

Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştiren seminere fakültenin dekanı Prof. Ömer Ulukapı, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“GELENEKSEL KURUM KÜLTÜRÜ ENGELİ AŞILMALI”

Takım ruhu oluşturmanın her alanda önemli bir güç olduğunu vurgulayan Yrd. Doç.Dr. Aşina Gülerarslan, “Takım liderlerinin kendi takımında geleneksel kurum kültürü engellerini aşıp, ekip ruhunu canlı tutacak ve hizmet kalitesini artıracak yöntemlere başvurmaları gerekiyor. Ekibin etkin bir şekilde günümüz piyasasında yer alması için iyi bir takım çalışması yapılmalıdır. Takımların yapısını farklı enstrümanlar çalan bir orkestraya benzetebiliriz. Ama dikkat ederseniz onlar tek bir seste buluşurlar. Amaçları aynıdır, iş paylaşımları farklıdır. Ortak bir repertuara bağlı kalınarak ortaya güzel bir eser çıkar. Takımlar da bunun gibi amaç doğrultusunda farklı iş paylaşımları yaparak kaliteli ve verimli bir işbirliği ile yükselebilirler.” dedi.

“TAKIMINI İYİ KURMUŞ ŞİRKETLER GELECEKTE SÖZ SAHİBİ OLUR”

Takım ruhunun satılamayacak kadar değerli olduğuna vurgu yapan Gülerarslan, “Bir şirketin donanımından, bilgisinden yararlanabilirsiniz ama iş birliği dediğimiz takım ruhunu asla satın alamazsınız. Çünkü takımı yönetmeyi başarabilmiş bir firma veya kurum, kaliteyi takımı ile kazanır ve bu takım, rekabet ettiği diğer kuruluşlarla paylaşamayacağı bir özelliğidir. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki takımını iyi kurmuş şirketler ve kurumlar gelecekte daha başarılı olurlar.” dedi.

Konferansın ardından Prof. Dr. Ömer Ulukapı, Yrd.Doç.Dr. Aşina Gülerarslan’a katılımlarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA