• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HUDERden İsraile tepki
16 Kasım 2012 Cuma 11:19

HUDER'den İsrail'e tepki

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Konya Şubesi Başkanı Av. Mehmet Şamil Şenalp, işgalci İsrail'in son Gazze saldırısıyla çirkin, hak bilmez ve mütecaviz yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi.
Aylardır bir tek İsrail vatandaşına yönelmiş en küçük bir fiil yokken Gazze'ye yapılan saldırının İsrail'in tarihinden gelen bozguncu misyonuyla örtüştüğünü ifade eden Şenalp, "Yaşam hakkı kutsal olup, bütün insanlara Allah tarafından bahşedilmiş en tabii haktır. İsrail, Müslüman Filistin halkının yaşama hakkını ısrarla ve fütursuzca ihlal etmektedir. Gazze’de çocukları, hamile kadınları, erkekleri öldürmeye başlayan İsrail’in Başbakanı, dünyanın gözünün içine bakarak daha bunların bir başlangıç olduğunu söyleyebilmektedir. Buna karşı hukuku, insan haklarını referans aldığını iddia eden, sözde medeni dünya, bu hak ihlallerine sessiz kalmaktadır.İsrail devletinin mimarları; Birleşmiş Milletler, ABD ve İngiltere hep birlikte durumu izlemekle yetinmekte, Türkiye ve Mısır dışındaki Müslüman devletlerde durumu kınadıklarını ifade dışından bir tepki ortaya koyamamaktadırlar." dedi.
Şenalp, saldırıların derhal durdurulması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
"Milletimiz Filistin’de İsrail ateşi altında evladını kaybeden annenin feryadını, annesini kaybeden yetimin açısını, yüreğinde hissetmektedir. Atılan her bomba yüreğimize düşmektedir. İslam ülkeleri devletimizin öncülüğünde kınamanın ötesinde de bir şeyler yapmalıdır. Halkımız da tepkisini en azından İsrail mallarını ve İsrail’e destek verdiği bilinen markaları kullanmayarak göstermelidir. Unutulmamalıdır ki; zulme sessiz kalan zulme ortaktır."
 
.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA