• Konya13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hoşgörü şehrinin turizm elçileri, taksiciler oldu
27 Ocak 2012 Cuma 18:15

Hoşgörü şehrinin turizm elçileri, taksiciler oldu

Konya'da, ''Hoşgörü Şehrinde, Hoşgörü ile Misafiri Karşılamaya ve Ağırlamaya Hazırlamak'' projesi kapsamında eğitim gören 28 taksiciye, sertifikaları verildi.
Konya'da, ''Hoşgörü Şehrinde, Hoşgörü ile Misafiri Karşılamaya ve Ağırlamaya Hazırlamak'' projesi kapsamında eğitim gören 28 taksiciye, sertifikaları verildi.
     Konya Turizm Elçileri Derneği üyesi ve proje sorumlusu Yusuf Yaylı, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) desteğiyle hazırlanan projenin Dedeman Konya Otel'de düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, proje kapsamında dernek üyelerinin sahaya inerek birebir taksici esnafla görüşmeler yaptığını söyledi.
     İrtibata geçilen taksicilerin özellikle yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu bölgelerden seçildiğini vurgulayan Yaylı, eğitim programına 28 kişinin katıldığını, bunlardan 17 kişinin katılım belgesi, katılım sertifikası ve yapıştırma (İngilizce ve Türkçe olarak eğitimli taksici yazılı), 11 kişinin ise sadece katılım belgesi almaya hak kazandığını ifade etti.
     Taksici esnafa 14 gün süren eğitimler boyunca 84 saat eğitim verildiğini dile getiren yaylı, şunları kaydetti:
     ''Taksici esnafımız, iletişim ve yabancı dil eğitimi alarak daha çok kazanç sağlamayı, bölgesel gelişmeye katkı sağlamayı, farkındalığın ve rekabetçiliğin ortaya çıkmasını sağlamışlardır. Bu proje ve eğitimler sayesinde Konya'ya gelen turistlerle yaşanan büyük sorun olan iletişimsizlik ve yabancı dil eksikliği, eğitimler sayesinde giderilmeye çalışılmıştır. Bu proje ve eğitimlerimiz Türkiye'nin 2023 vizyonunda belirtilen 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliri hedefine uygun olarak, proje kapsamda verilmiş olan eğitimler sayesinde taksici esnaflarımız donanımlı, kültürlü, yabancı dil bilen taksiciler haline gelmişlerdir. Bu ise ülke ve Konya adına artı katkı sağlamıştır.''
     Konuşmanın ardından Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ve Konya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Yünden tarafından, 28 taksiciye sertifikaları verildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA