• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hobi bahçesinde kayıtlar başladı
25 Kasım 2010 Perşembe 14:12

Hobi bahçesinde kayıtlar başladı

Karatay Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulan hobi bahçeleri 2011 yılı itibariyle yeniden düzenleniyor.

Karatay Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunulan hobi bahçeleri 2011 yılı itibariyle yeniden düzenleniyor. Karatay Belediyesi tarafındanvatandaşlara hobi maksatlı ekim ve dikim işleri yapmaları amacıyla 3yıllığına tahsis edilen Hobi Bahçesi parsellerinin süresinin dolmasınedeniyle, yeni başvurular başladı. 31 Aralık Cuma günü sona erecek olan başvurular Karatay Belediyesi Hizmet Masası’ndan alınıyor.

 

Hobi Bahçeleri'nde yapılacak olan yeni tahsis ile ilgili bir hatırlatmadabulunan yetkililer, Karatay İlçesinde ikamet etmek şartı ilevatandaşların başvuru için gerekli olan kimlik fotokopisi ile birlikte31.12.2010 Cuma günü mesai bitimine kadar Karatay Belediyesi HizmetMasası’na teslim etmeleri gerektiği ifade edildi.

 

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; hobi bahçelerinin ilçede iki farklı mahallede hizmet verdiğini,bunlardan birinin Tatlıcak Mahallesi Ereğli çevre yolu üzerinde,Hayvanat Bahçesi’ne bitişik 823 parsellik bir alanda olduğunu, diğerinin ise Karaaslan Üzümcü Mahallesi’nde 270 parsellik Mevlana koruluğubitişiğinde bulunan alanda yer aldığını söyledi. Bahçelerin toplamda1100 civarında ve her biri 200 metrekarelik parsellerden oluştuğunu dile getiren Başkan Hançerli, Tatlıcak Mahallesi’nde bulunan hobibahçelerinin daha önceki yıllarda üç yıllığına vatandaşa tahsisedildiğini belirterek bu yıl sonunda sözleşmelerinin biteceğini ve 2011yılı itibariyle yeni bahçe sahiplerinin alınacak müracaatlarla kura ilebelirleneceğini ifade etti. Hobi bahçelerinde yeni başlayacak 3 yıllıkdönemle birlikte yeni düzenlemelerin de uygulanacağını açıklayan BaşkanHançerli, her parsel sahibinin su aboneliğini artık kendilerininyapacağını ve bahçe içerisinde bulunan kulübelerin de KaratayBelediyesi’nce belirlenecek standartlarda olacağını söyledi. Yenibaşvuruların alınmaya başladığını ve 31 Aralık Cuma günü de başvuruların sona ereceğini hatırlatan Başkan Hançerli,  sıkı yapılaşma ve büyük şehirde yaşamanın getirdiği yoğun stresi ortadan kaldırmakamacıyla oluşturulan Karatay Belediyesi Hobi Bahçeleri’nde toplumun herkesiminden vatandaşın müracaatta bulunabileceğini, Hobi Bahçeleri’ninkentleşme süreci ile birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan, temiz hava solumak ve kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmek isteyenler için güzelbir fırsat olduğunu söyledi.

 

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA