• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hızlı tren dönüm noktasıdır
05 Eylül 2011 Pazartesi 14:42

'Hızlı tren dönüm noktasıdır'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları ile bayramlaştı. Şehir olarak güzel bir Ramazan ayı yaşadıklarını belirten Başkan Akyürek...

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanları ile bayramlaştı.

Sabah saatlerinde ilk olarak KOSKİ Selçuklu Altyapı Tesisleri’nde KOSKİ çalışanları ile bayramlaşan Başkan Akyürek, Konya olarak güzel bir Ramazan ayı yaşadıklarını söyledi. Ramazan ayında Kültürpark’ta düzenlenen Rahmet Akşamları’nda ve mahallelerde düzenlenen iftar programlarında Konyalılarla bir araya geldiklerini belirten Başkan Akyürek, Ramazan ayında Konya adına önemli bir gelişmenin de hızlı trenin hizmete girmesiyle yaşandığını söyledi.

HIZLI TREN DÖNÜM NOKTASIDIR

Konya-Ankara arası hızlı tren hattının faaliyete geçmesinin Konya adına bir dönüm noktası olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, hızlı tren ile birlikte orta vadede Konya’ya 5 milyon ziyaretçi beklediklerini ifade etti. Hızlı trenin hizmete girmesi nedeniyle Başbakan Erdoğan ve hükümete teşekkür eden Başkan Akyürek, “Dünyada hızlı tren kentleri sayılıdır. Onlar ayrı bir lig oluştururlar. Konya artık bu ligde yer almaya başladı. Türkiye’de şu anda Konya, Ankara ve Eskişehir’de hızlı tren var. İstanbul da buna dahil olduğunda yeni ve önemli bir sonuca ulaşmış olacağız” dedi.

STANDARDI DAHA DA YÜKSELTMELİYİZ

Türkiye’nin cazibe merkezi şehirlerinden biri haline gelen Konya’da Büyükşehir Belediyesi’ne de yeni sorumluluklar düştüğünü vurgulayan Başkan Akyürek, “Yapılan hizmetlerle Konya yükselirken; kent estetiğinin, kent kültürünün, kent hizmetlerinin bu yükselişin önünde olmasını sağlamamız gerekiyor. Yaptığımız hizmetleri sadece bir hizmet olarak görmemeliyiz. Bunu şehir kültürü çerçevesinde değerlendirmeli, standardı daha da yükseltmeliyiz” diye konuştu.

Türkiye’de önemli bir noktada bulunan Konya’nın dünyada da önemli bir noktaya gelmesinin yolunun belediye hizmetlerinin daha etkin, verimli, yerinde ve düzgün yürütülmesinden geçtiğini belirten Başkan Akyürek, bunları yapacak deneyime, kadroya, birikime ve belediyecilik kültürüne sahip olduklarını söyledi.

Başkan Akyürek, halkın rahat bir bayram geçirmesi için 24 saat görev başında olan ekiplere de Konya halkı adına teşekkür etti.

Başkan Akyürek, KOSKİ Selçuklu Altyapı Tesisleri’nin ardından; Büyükşehir Belediyesi Tatlıcak Tesisleri, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı Tesisleri ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile bayramlaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA