• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hilton Garden Dünya Saati 2012yi Kutluyor
23 Mart 2012 Cuma 16:14

Hilton Garden Dünya Saati 2012'yi Kutluyor

Hilton Garden Inn Konya tüm dünyada iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla uygulanan Dünya Saati eylemine katılacak.

Hilton Garden Inn Konya tüm dünyada iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla uygulanan ‘Dünya Saati’ eylemine katılacak. Hilton Garden Inn Konya 31 Mart 2012 Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında 1 saat süre ile ışıklarını kapatacak.


Hilton Garden Inn Konya ile birlikte Hilton Worldwide bünyesindeki markalara ait 3800’ün üzerindeki otellerin birçoğunun dünya üzerinde bir milyardan fazla insanı seferber ederek bu etkinliğe katılması bekleniyor.

Hilton Garden Inn Konya’da ‘Dünya Saati’ uygulaması kapsamında bir saat süre ile lobi ve diğer alanlardaki ışıklar kapatılacak ve sadece mum ile aydınlatma yapılacak. Diğer taraftan check in sırasında misafirler, uygulamaya katılmaları konusunda teşvik edilecek, bilgilendirme amaçlı hazırlanan posterler otelin belirlenen alanlarına asılacak.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından gerçekleştirilen ‘Dünya Saati’ etkinliği, atılacak basit adımlarla sera gazlarının azaltılmasına nasıl büyük bir katkı sağlanabileceğini bireylere göstermek ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla 2007 yılında başlatıldı. Etkinlik zaman içinde bir harekete dönüştü. Sadece ‘Dünya Saati 2011’ etkinliği kapsamında dünya üzerinde 135 ülkedeki 5.200’den fazla şehir ve kasabada ışıklar söndürüldü ve iklim değişikliğine karşı güçlü bir seferberlik mesajı verildi. Bu etkinlik ayrıca, kendilerini dünyanın korunması için kalıcı eylemler gerçekleştirmeye adayan “Beyond the Hour” (Saatin Ötesi) platformu mensuplarıyla yeni bir devrin de habercisi oldu. 
Sürdürülebilirlik ölçümünü bir marka standardı haline getiren ilk büyük ve çok markalı konaklama şirketi olan Hilton Worldwide yakın zamanda ISO 9001 ve - ticari binalara verilen en geniş kapsamlı sertifikalardan biri olan - ISO 14001 kalite ve çevre yönetimi sertifikalarını aldı. Standardın parçası olarak, Hilton Worldwide bünyesindeki oteller genel sürdürülebilirlik sonuçlarını her yıl düzenli olarak geliştirmeyi taahhüt ediyorlar. Hilton Worldwide portföy genelinde, 2009 ile 2014 arasındaki beş yılı kapsayan, enerji tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını yüzde 20, atık üretimini yüzde 20, su tüketimini ise yüzde 10 oranlarında azaltma taahhüdü verdi.

Hilton Worldwide enerji tüketimini yüzde 6,6, karbon emisyonunu yüzde 7,8, atıklarını yüzde 19 ve su tüketimini yüzde 3,8 azaltarak sadece 2010 yılında maliyetlerinde 74 milyon doların üzerinde bir tasarruf sağladı. Hilton Worldwide’ın global taahhüdü şu anda faaliyette bulunulan her yerde hayat dolu ve sürdürülebilir toplumlar yaratmaya odaklanmaktır. Daha fazla bilgi için www.hiltonworldwide.com/corporate-responsibility adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hilton Garden Inn Hakkında

Hilton Garden Inn sürekli olarak, bugünün seyahat eden meşgul insanlarına, tüm konuk odalarındaki ücretsiz kablolu ve WiFi internet erişiminden, PrintSpot(tm) mobil baskı, otelin ücretsiz 24 saat iş merkezi, yenilikçi stres alıcı Garden Sleep SystemTM ve Herman Miller üretimi ergonomik Mirra® sandalyesine kadar, seyahatleri esnasında kendilerine gereken her şeyi sunmaya çalışan ödüllü, orta ücretli bir markadır. Bu yüzden ister kişisel ister iş sebebiyle seyahatte olun, Hilton Garden Inn konuklarına evden uzakta derin bir uykuyu, rahat çalışmayı, lezzetli yemekleri ve dinç kalmayı sağlayacak konfor ve hizmetleri garanti ediyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.HGI.com adresini ziyaret edin.

Hilton Worldwide hakkında

Hilton Worldwide, lüks ve tam hizmet veren otellerden tatil otellerine, uzun süreli konaklama süitlerinden orta sınıf otellere kadar uzanan ürün portföyü ile global konaklama sektörünün lider şirketidir. Hilton Worldwide, 93 yılı aşkın süredir iş ve tatil amaçlı seyahat edenlere en kaliteli konaklama, hizmet, konfor ve değeri sunuyor. Şirket, tüm global markalarında, konuklarına ayrıcalıklı bir deneyim sunma geleneğine olan bağlılığını sürdürüyor.  Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Hilton Hotels & Resorts, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton ve Hilton Grand Vacations da dahil olmak üzere, markalarımız 88 ülkede, toplam 630.000 odası bulunan 3.800’den fazla oteli kapsamakta. Şirket ayrıca dünya genelindeki Hilton HHonors® konuk ödüllendirme programını da yürütüyor. Şirket hakkında daha fazla bilgi için

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA