• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hiçbirimize yakışmayan siyaset yapıldı
04 Nisan 2014 Cuma 16:40

'Hiçbirimize yakışmayan siyaset yapıldı'

TBB Başkanı Feyzioğlu, yerel seçim sonuçlarını böyle değerlendirdi.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin yerel seçim boyutlarını ziyadesiyle aşmış bir seçim sürecinden çıktığını belirterek, "Seçim öncesi ise kasetler, devlet sırlarının ortaya saçılması, özel hayatın ortaya saçılması ve seviyesi hiçbirimize yakışmayan bir siyaset kuruldu" dedi.
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Avukatlar Haftası dolayısıyla Barolar Birliği'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, "Türkiye son derece önemli, yerel seçim boyutlarını ziyadesiyle aşmış bir seçim sürecinden çıktı. Oyların sayımına ilişkin çeşitli itirazlar, tartışmalar ve belli bir süreçte biliyorsunuz işliyor. Seçim öncesi ise kasetler, devlet sırlarının ortaya saçılması, özel hayatın ortaya saçılması ve seviyesi hiçbirimize yakışmayan bir siyaset kuruldu. Bütün bu kargaşanın içinde bir yandan yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını ağır şekilde zedeleyen, hatta askıya alan düzenlemeler, bunun karşısında düne kadar yargının bağımsız olmadığını savunan yapıların kısa süre içerisinde fikir değiştirip mevcudu savunmak için sahaya güçlerini sürmeleri, bozulan koalisyonlar, yeniden oluşturulan başka koalisyonlar ve doğrunun, haklının, evrenselin savunulması yerine pozisyon alan aydınlar, siyasetçiler ve maalesef yargı mensupları. Bu karmaşa içerisinde gururla ifade etmeliyim ki Türkiye Barolar Birliği'nin yönetimine geldiğimizde sizlere söz verdiğimiz üzere kutup yıldızı görevini üstlenmiş bir Barolar Birliği ve barolarımız. TBB'nin ve baroların yegane gücü olan bağımsız avukatlar" dedi.
Seçimlerin sonucunda ortaya çıkan Türkiye haritasının şuan özellikle hukukçulara ve sanatçılara sorumluluk yüklediğini söyleyen Feyzioğlu, haritanın bir bölünmüşlük anlayışı yarattığını iddia etti. Bu haritanın sağlıklı bir Türkiye'ye işaret etmediğini savunan Feyzioğlu, "Bugün Türkiye'yi birarada tutacak ve geleceğe taşıyacak en etkili güç bizleriz" ifadelerini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yıldız'dan Sade'ye ziyaret
  • Körfez ülkeleri iş adamları Konya'yı geziyor
  • Suğla Tarım Meslek Lisesine belediye araç hibe etti
  • Konya Şehir Kolejinden Sarıveliler’de eğitime destek
  • Konya'da komşu kavgası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA