• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her yere adil ve eşit hizmet
28 Kasım 2012 Çarşamba 16:59

Her yere adil ve eşit hizmet

Konyanın merkez Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMMde kabul edilen ve Cumhurbaşkanlığı'nın onayını bekleyen yeni Büyükşehir Belediyesi Yasa Tasarısı ile...
Konya’nın merkez Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM’de kabul edilen ve Cumhurbaşkanlığı'nın onayını bekleyen yeni Büyükşehir Belediyesi Yasa Tasarısı ile mahalle olarak belediyeye katılacak bölgelere adil bir hizmet verileceğini ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi Yasa Tasarısı'nın değerlendirilmesi amacıyla tarihi Augustus Otel'de düzenlenen toplantıya Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, başkan yardımcıları ve daire müdürleri katıldı.
Tarihi Augustus Otel'deki restorasyon çalışmalarının Şeb-i Arus törenlerinden önce tamamlanarak hizmet vermeye başladığını belirten Başkan Kalaycı, "Metruk ve perişan bir halde bulunan bu tesis, yapılan çalışmalarla halkımıza hizmet vermeye başladı. Buradaki restorasyon çalışması yaklaşık 2,5 milyon TL'ye mal oldu. Hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Başkan Kalaycı, Perşembe günleri yaptıkları açılış ve temel atma programlarını, havaların soğumasıyla birlikte sona erdirdiklerini, Mart ayından itibaren ise yeniden başlatacaklarını aktardı.
HER YERE ADİL VE EŞİT HİZMET
Başkan Kalaycı, TBMM'de kabul edilen ve şu anda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayını bekleyen Büyükşehir Belediyesi Yasa Tasarısı ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Belediyemize yeni bağlanacak beldelere (mahallelere) görev süremiz içinde birçok hizmet yaptık. Yeni yasa ile birlikte ise mahallemiz olarak hizmet vereceğiz. Bu yasa ile amaç, hizmetin her yere eşit ve adil bir şekilde gitmesini sağlamaktır. 2009 yılında belediyemize bağlanan Kaşınhanı, Çarıklar ve Karadiğin Mahallelerine yaptığımız hizmetler ortada. Yeni bağlanacak yerlere de merkezdeki mahallelere yaptığımız hizmetleri yapacağız" diye konuştu.
Daha sonra Hukuk İşleri Müdürü Avukat Süleyman Çetmili, "Büyükşehir Belediyesi Yasa Tasarısına Göre Oluşacak Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu’nun Dikkat Etmesi Gereken Hususlar" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Çetmili, yeni yasa tasarısına göre yerel seçimlere kadar yapılması gerekenler hakkında da bilgi verdi.
Toplantı sonunda belediyeye yeni bağlanacak beldelerin (mahallelerin) durumlarını araştırmak üzere bir komisyon oluşturuldu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA