• Konya10 °C

Aydoğan Deveci

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her şey Konya için-2

29 Mart 2011 15:18

 

“Her şey Türkiye için”sloganının kime ait olduğunu herhalde herkes bilir, sayın Başbakan’nın seçim kampanyasında sık sık kullandığı kelime.Hal böyle olunca bizlerde ak parti Konya adaylarını tanıtan yazılarımızda HER ŞEY KONYA İÇİN başlığını kullanıyoruz.Zaten sen hep ak parti adaylarını tanıtırsın diğerleri sanki bu ülkenin partisi değil diyenleri duyar gibiyim.Haksızda sayılmazlar.Ancak sevgili dostum onlar bizleri ziyaret etmiyorlar etseler kesinlikle ses ver Konya veya 600 tl.istemez’misin başlıklı yazılarıda yazarız elbette.Her şey iletişim yani

Evet gelelim millete vekil olma cesaretini gösteren o erdemliler hareketinin neferlerine.Faruk DÜGEN ağabeyim den başlamak istiyorum.Ağabey diyorum çünkü yaptığı ziyaretlerde ve zaman zaman yaptığımız hasbihallerde bu sıcaklığı ve samimiyeti kendisi vermiştir. Tevazusundan dolayı buradan şahsına teşekkür ediyorum. Türk Milleti'nin en önemli yönetim kazanımının, Cumhuriyet olduğuna ve egemenliğin, kayıtsız ve şartsız milletimize ait olduğuna inanan. 'Milli irade'nin tek belirleyici güç olduğunu kabul eden. Millet adına egemenlik yetkisi kullanan kurumların ve kişilerin gözetmeleri gereken en üstün gücün ise, hukukun üstünlüğü ilkesi olduğunu savunan. Akıl, bilim ve tecrübenin yol gösterici olduğunu benimseyen. 'Milli irade, hukukun üstünlüğü, akıl, bilim, tecrübe, demokrasi, bireyin temel hak ve özgürlükleri ve siyasi ahlak’ı, siyasi yönetim anlayışının temel referansları olarak kabul eden Faruk ağabey bir önceki dönemde’de il başkanlığı yapmış yapılan genel kurulda Başbakan’a rağmen aday olan Mustafa ÇEVİK’e delegenin ayak oyunları ile mağlup olmuştu.Öylesi bir dönemde bile tevazu’dan ödün vermemiş Konya’mız için belki’de böylesi bir sonuç hayırlıdır diyerek küsmeden,darılmadan aynı parti çatısı altında milletine nefer olarak hizmetlerine devam etmiştir.İnanıyorum vekilliğinde de aynı heyecan ile çalışacaktır.

Bir diğer tanımaya ve tanıtmaya değer bulduğum adayımız Latif SELVİ… Avukat değil öncelikle, öğretmen. (Avukatlara taktığımı düşünmeyin ama bu kadar çok avukat aday enteresan değil mi?) Sivil toplumcu ve önemli bir aktivist. Ama Latif Beyi “Mavi Marmara” kahramanı olarak tanıtmak ciddi bir haksızlık olur. Selvi bir dava adamıdır, davası da insanlık davasıdır. Yalnız da kalsa yolları yürümeye taliptir. Samimidir, memleket sevdalısıdır. MEMURSEN ve EĞİTİMBİR SEN’de önemli görevlere imza atmıştır. Sendikacı olmanın ötesinde ağabey görüntüsü ile sorun çözen, uzlaşmalara zemin hazırlayan, görüşü merak edilen bir toplum büyüğüdür. Dik duruşu ve erdemli hayatıyla, dürüstlüğü ile ülke siyasetine değer katacaktır.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Türkiye Huzur-6 uygulamasına Konya'da 500 polis katıldı
  • "Konya'dan geldik defineciyiz" dediler, sonra da dolandırdılar
  • Pema Koleji Bahar Şenlikleri coşkuyla kutlandı
  • İHH 105 ülkede Ramazan’ı yaşatacak
  • MÜSİAD Konya ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolü

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA