• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her hizmetin bir saati var!
23 Şubat 2010 Salı 12:52

Her hizmetin bir saati var!

Selçuklu Belediyesi; etkin, kaliteli ve hızlı hizmet için Kamu Hizmet Standartları Tablosu oluşturdu.
Selçuklu Belediyesi; etkin, kaliteli ve hızlı hizmet için ‘Kamu Hizmet Standartları Tablosu’ oluşturdu. Kamu Hizmet Standartları Tablosu Selçuklu Belediyesi web sayfasında www.selcuklu.bel.tr  yayına sunuldu.
 
Söz konusu çalışma; belediye hizmetlerinin etkin, verimli, hesap verilebilir, vatandaş beyanına güvenen ve şeffaf bir kamu yönetimi oluşturmak; hızlı, kaliteli, basitleştirilmiş ve düşük maliyetli bir şekilde yerine getirilmesini sağlamak üzere, idarelerin uyması gereken usul ve esasları düzenlemek amacıyla gerçekleştirildi.
 
Hizmetlerini ilk kademede vatandaşa en yakın yerde sunmayı amaçlayan Selçuklu Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Kamu Hizmet Standartlar Tablosu’nda hangi hizmetin nasıl alınacağı ve süresi ile bilgiler yer alıyor.
 
Tabloda,  18. Madde uygulaması neticesinde tapu alma işlemi 1 saat, nikah işlemleri 1 gün, plankote 1saat,  imar durum belgesi 1 saat, yeni yapı ruhsatı ve yeni yapı kullanma izin belgesi 4 saat, imar parseli sorgulama 1 saat. işyeri açma ruhsatı 1 gün, vergi tahsilatı 10 dakika, bilgi ve belge talebi 3 gün, vb. tüm işlemler zamanlandırıldı.
 
Vatandaşların başvurduğu hizmet, standartlar tablosunda belirtilen süre içinde sonuçlandırılıyor. Sonucun olumsuz olması durumunda başvuru sahibine gerekçesi bildirilecek, varsa itiraz mercii ve süresi gösterilecek.
 
Kurumdan hizmet alan vatandaşlara uygulamanın kolaylığı yansıtılırken, hizmet alan kişiler de talep ettiği hizmetin zamanını bilerek iş ve işlemlerini zaman kaybı olmadan takip ediyor.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA