• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her daim merhameti kuşanmak
08 Şubat 2013 Cuma 09:08

Her daim merhameti kuşanmak

Merhamet gönlümüze yerleştirilen ilahi bir cevherdir. Bu cevheri işlemeyi ve kullanmayı bilmeliyiz. Nasıl ki yüce Allah bizim günahlarımızı bağışlıyorsa, bizde insanları öyle bağışlamalıyız.
Günün ayeti:
De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”(Zümer 53)
 
Günün hadisi:
Rabbiniz gerçekten çok merhametlidir. Kim içinden bir iyilik yapmayı geçirir de onu yapmazsa, ona bir iyilik sevabı yazılır. Eğer onu yaparsa, on katından yedi yüz katına hatta kat kat fazlasına kadar iyilik sevabı yazılır. Kim de içinden bir kötülük yapmayı geçirir de onu yapmazsa, ona bir iyilik sevabı yazılır. Eğer onu yaparsa, bir kötülük günahı yazılır veya Allah onu siler. (Dârîmî, Rikâk, 70)
 
Günün sözü:
Kendisinden öğüt isteyene, "merhametli ol" demek ne güzeldir. Abdulah ibn-i Mesud(r.a)
 
Günün Duası:
Ey çok bağışlayan ve pek esirgeyen. Günahlarımı senden başkasına arzetmiyorum. Zaten senden başka kimse bağışlamazki günahlarımı. Beni ve günahlarımı bağışla. Şüphesiz sen engin merhamet ve sonsuz rahmet sahibisin. Amin
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA