• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her ailenin sosyal destek uzmanı olacak
12 Ağustos 2011 Cuma 15:00

'Her ailenin sosyal destek uzmanı olacak'

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 12 Haziran Genel Seçimlerinin ardından yeniden oluşturulan yeni kabine üyelerine hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin;...

AK Parti Konya İl Teşkilatı, 12 Haziran Genel Seçimlerinin ardından yeniden oluşturulan yeni kabine üyelerini Ankara temasları kapsamında ziyaret etti.

Programda başta Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ziyaretleri vardı. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri, merkez ilçe belediye başkanları ile il yürütme kurulu üyeleri ve AK Parti merkez ilçe başkanları katıldığı Ankara programı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ziyareti ile başladı.

Ahmet Sorgun; “Konya size müteşekkir”
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, kendilerini kabul ettikleri için Bakan Eroğlu’na teşekkür etti. Başkan Sorgun; “Konya size ve ekibinize müteşekkir. Sizlerin sayesinde Konya önemli birçok yatırım aldı. Özellikle KOP, hem Konya için hem de Türkiye için hayati önem taşıyan bir proje. KOP’un tamamlanması ile Konya’da sulanabilir tarım alanları çoğalacak ve böylece Konya’nın tarımsal üretimi de büyük oranda artacak. 3 ile 3,5 milyon ton civarında tahıl üretimle Türkiye üretiminin yüzde 10’unu karşılayan Konyamız, bu rakamı kat kat artıracak” ifadelerini kullandı.

Eroğlu; “Konya’ya yatırım olunca heyecanlanıyorum”
AK Parti Konya Heyeti’ni makamında ağırlayan Bakan Veysel Eroğlu, gönüllerinde özel bir şehir olduğu için Konya’da bir yatırım olacağı zaman fevkalade heyecanlandığının altını çizdi. Eroğlu; “Biz bakanlık olarak bugüne kadar en büyük yatırımı Konya’ya yaptık. Yani Konya tarihinde görmediği yatırımı almıştır. Örneğin 8,5 yılda Konya’ya şu ana kadar 1,2 Milyar TL yatırım yaptık ve yatırımlarımız önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek. Mavi Tünel Projesi çalışmaları maşallah çok iyi gidiyor.  Projenin zamanında tamamlanması için elimizden geleni yapıyoruz. Yer altı sularının değerlendirilmesi ve modern sulama sistemleri için Türkiye’de ilk kez Konya İl Özel İdaresi ile anlaştık ve DSİ kanalı ile 76 Milyon TL ayrıldı ve vatandaşa kuyudan sulama sistemlerinden yağmurlama ve damlama sistemlerine geçelim dedik. Şimdi çiftçimiz çok mutlu. Yine AK Parti iktidarı öncesinde içme ve sulama problemleri vardı. Şimdi o yönde hiçbir sorunumuz yok. Konya’da suyu olmayan köyümüz yok” dedi.

.İl Teşkilatı’ndan Fatma Şahin’e ziyaret
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın gün içindeki ikinci ziyareti, genel seçimlerinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na getirilen Fatma Şahin’e oldu. Konya’ya dair özel hislerinin olduğunu dile getiren Fatma Şahin, Konya’nın doku ve insanının kendilerinde büyük bir hayranlık bıraktığını söyledi. Şahin; “Konya’yı gerçekten çok seviyorum. Her yönü ile güzel bir şehir. Belediyelerimiz de güzel çalışıyor. Belediyeciliği, dokuyu ve atmosferi her yerde örnek gösteriliyorsunuz. Kısacası bizler, Konya gibi bir Türkiye arzu ediyoruz. ‘Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi” kapsamında Hakkâri ile kardeş şehir olduğunuzu ve 14 kişilik bir ekibiniz ile bölgeye gittiğinizi öğrendim. Oraya gittiğimde de Hakkari’de çok güzel izler bıraktığınızı yerinde görme fırsatı buldum.” dedi.

Şahin; “Her ailenin sosyal destek uzmanı olacak”
Bakanlık olarak toplumsal yapı ve ailenin daha da sağlamlaştırılması için önemli projeleri en yakın zamanda hayata geçireceklerini söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin şunları söyledi; “Amacımız, özellikle toplumun bugün yaşadığı birçok soruna, koruyucu önleyici tedbirler alarak, olaylar olmadan yanında olacağı modeller oluşturmaktır. Bu noktada aile ‘Sosyal Destek Projesi’ni çok önemsiyoruz. Bu nedir diye soracak olursanız, aile hekimliği modeli gibi her ailenin nasıl bir hekimi varsa, her ailenin bir sosyal destek uzmanı da olacak. Çünkü ailenin durumuna göre sadece ekonomik destek vermeniz, onun sorunlarını çözmeye yetmeyebilir. Zihinsel özürlü bir anne varsa, alkolle mücadele eden bir baba varsa, o aileye yalnızca mali destek vermekle, ailenin mutluluğunu, huzurunu sağlamanız mümkün değil. Müsteşarımızın başkanlığında yeni bir heyet oluşturuldu. Amacımız, her aileye dokunmak, sosyal devlet olarak onun yanında olmaktır. Bugün birçok yaşadığımız sorunların arkasına baktığımızda, parçalanmış aileler geliyor. Amacımız, aileleri parçalamadan iri ve diri tutmak. Çünkü toplumun temeli aile” dedi.

Suat Kılıç Ziyareti
AK Parti Konya Heyeti’nin gün içindeki son adresi ise Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’aydı. Bakan Kılıç ile makamında bir araya gelen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve beraberindekiler, Kılıç’a yine görevlerinde başarılar diledi.

Kılıç; “Önceliğimiz gençler”
Ziyaretlerinden dolayı AK Parti Konya İl Teşkilatı’na teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye’nin genç nüfusun en fazla olduğu ülkeler arasında olduğunu dile getirdi. Kılıç; “Türkiye nüfusunun 40 milyondan fazlası 30 yaşının altında. Bizler de bakanlık olarak gençliğimize yönelik, program, plan, proje, gençlik politikaları, gençlik şuraları gibi organizasyonları önceliklerimiz arasına koyacağız. Yani tüm uğraş ve faaliyet alanımız gençler olacak” şeklinde konuştu.

 

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA