• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hepimizi mutlu ediyor
26 Mayıs 2013 Pazar 16:27

'Hepimizi mutlu ediyor'

Başbakan Yardımcısı Arınç, "780 bin kilometrekare toprağımız üzerinde milli birlik ve kardeşliğimizin kuruluyor, terörün sonlanıyor olması hepimizi mutlu ediyor" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, doğudan batıya, kuzeyden güneye, 780 bin kilometrekare toprağın üzerinde milli birlik ve kardeşliğin kurulması ve terörün sonlanıyor olmasının herkesi mutlu ettiğini söyledi.
Arınç, 7. Yuntdağlılar Kültür, Turizm ve Sanat Festivali'nde yaptığı konuşmada, Yuntdağlılar'ın şenliğinde bir araraya gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Böyle bir organizasyonda zaman zaman hataların, eksikliklerin olabileceğini dile getiren Arınç, programa katılamayan milletvekilleri ve kişilerin isimlerinin ve mesajlarının okunup, etkinliğe katılanların okunmamasını yadırgadı.

Arınç, "Gelemeyenlere ismen teşekkür edilir ama doğrusu önce buraya gelen milletvekillerinin ismini okuyup teşekkür etmek lazım. Manisa milletvekilimiz HüseyinTanrıverdi, Özgür Özel'e bu toplantıya katıldıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Elbette herkesin programı var, herkes gelemeyebilir onlara saygı duyarız. Ama öncelik, herşeyi bir kenara koyarak buraya gelme fırsatını bulan arkadaşlarımızdadır" dedi.

Etkinlikte mehter takımı gösterisinin de programda son sırada yazılmasına sitem eden Arınç, "Burada mehter takımımız vardı. Tabi mehteri son sıralara yazmışlar. 10. Yıl Marşı ile bu toplantıya başlamak yerine, mehter marşıyla başlasak daha anlamlı olurdu. Bugünkü bazı böyle eksik, hata sayabilecğimiz kusurları şimdilik görmezden gelelim. Şu güzellikler herşeyin üstünü örttü" diye konuştu.

Yuntdağlılar'ın namuslu,ahlaklı, yurtsever, bayrağını ülkesini seven insanlar olduğunu, kendisinin de bu topraklardan olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

"Büyük Sümbüller köyünde babamız, akrabalarımız var. Allah ölenlerimizi,sizin de geçmişlerinizi rahmet etsin.Yuntdağ, kırsal kalkınma ile yaptığımız göletlerle, sulama imkanlarıyla daha yaşanır hale geldi. İl genel meclisimizin, valiliğimizin, kurumların da desteklerini unutmamak lazım. Çok şükür bugün Yundağımız'da daha iyi bir gelire kavuştuk. Daha iyi bir eğitime, ulaşıma, kavuştuk. İnşallah daha da iyi olacak. Türkiye'nin her yerinde Yuntdağlılar'ın birbirlerine bağlılığını, vatana, bayrağa bağlılığını örnek gösterirdim. Oralarda huzur, dostluk, arkadaşlık var derdim. Hamdolsun şimdi Türkiye'nin birçok kısmında da aynı heyecanı aynı sevgiyi, aynı dostluğu görmek mümkün olabiliyor. Yuntdağı'nda böyle güzellikler varsa, yıllar sonra şimdi Cudi Dağı'nda da Gabar Dağı'nda da Ağrı Dağın'da da Beytüşşebap'ta da Şemdinli'de de insanlar piknik yapabiliyor, toprağın kokusunu alabiliyor, düğünlerinde halaylarını çekebiliyorlar. Allah'a bu huzurlu günleri gösterdiği için ne kadar şükretsek azdır. Doğudan batıya, kuzeyden güneye, 780 bin kilometre kare toprağımız üzerinde milli birlik ve kardeşliğimizin kuruluyor olması, terörün sonlanıyor olması doğrusu hepimizi mutlu ediyor. Yuntdağı'nda gördüğümüz sevgiyi ve sevinci her yerde inşallah görmek mümkün olur. Bu ülkede dostluk, kardeşlik içerisinde yaşamanın tadını hep beraber almış oluruz. Bugün tanışma günü, sevinç günü, birbirimizi  kucaklama günüdür."

Hafızların icazet töreni

Arınç daha sonra Akhisar ilçesinde Hilaliye Kur'an Kursunda eğitim alan 56 hafızın icazet törenine katıldı. Hilal Camisi'nde düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilaveti yapılan hafızlık icazet töreninde, Bosna Hersek'ten gelen bir grup da ilahiler okudu.

Başbakan Yardımcısı Arınç, burada yaptığı konuşmada, hafız olan bütün gençleri ve ailelerini tebrik etti.

Hilaliye Eğitim Vakfı kurucusu Şahin Hocaefendi'yi hayattayken tanıyan bahtiyar insanlardan biri olduğunu, kendisinin Akhisar'da çok güzel hizmetlere vesile olduğunu belirten Arınç, "Bugün sadece Akhisar'ın, Manisa'nın değil, Türkiye'nin, hatta Türkiye dışında da bu hizmetleri bilen insanların takdirini kazandı" diye konuştu.

Akhisar'ın, Manisa'nın ve Ege bölgesinin en güzel ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Arınç, şunları söyledi:

"Akhisarımızla gurur duyuyoruz. Bu hizmetlere çok büyük destek sağlıyorlar. Şahin Hocaefendi, sadece dini hizmetler bakımından değil, milli eğitim müfredatı içinde de pekçok anaokulu, ilkokul ve lisenin de kurucusuydu. Meclis başkanlığım zamanında 2-3 okulumuzu Hocafendiyle birlikte açmıştık. Bilim araştırma hizmetlerinde de büyük hizmetleri oldu. Allah razı olsun Fethullah Gülen Hocaefendi'yle birlikte aynı yolda hizmetlerine, birbirlerine dua ederek, omuz vererek, destek vererek devam ettiler.  Çok şükür, bugünlere kadar geldik."

Konuşmasının bazı bölümlerinde gözyaşlarına engel olamayan Arınç, oğlunun da burada yetiştiğini belirterek, "Hamdolsun rahmetli oğlum da bu güzel ocakta yetişti. Hem hafızlığında hem de okullara hazırlanma noktasında ona çok hizmeti oldu" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA