• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hemşehrim Masası ile hızlı çözüm
06 Şubat 2012 Pazartesi 11:48

Hemşehrim Masası ile hızlı çözüm

Meram Belediyesi Hemşehrim Masası, belediye ile vatandaş arasında köprü vazifesi görüyor. 2011 yılında toplam

Hemşehrim Masası ile sorunlara hızlı çözüm

 

Meram Belediyesi Hemşehrim Masası, belediye ile vatandaş arasında köprü vazifesi görüyor. 2011 yılında toplam 12 bin 714 adet istek ve talep değerlendirilerek vatandaşlara en kısa sürede cevap verildi.

2011 yılında kendi hizmet binalarına taşındıklarında öncelikli olarak Hemşehrim Masası’nı kurduklarını belirten Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, “Yeni binamızda hizmete başlamamız ile birlikte kurduğumuz Hemşehrim Masası; hemşehrilerimize hizmet etmenin ve problemlerini gidermenin en kısa yolu oldu. Aynı zamanda halka dönük yönetim anlayışının çağdaş bir uygulama biçimi olarak, vatandaşlarımızın belediyemiz içinde veya dışında herhangi bir işini daha kısa zamanda, daha hızlı ve daha kolay hizmet almasını sağladı. Hemşehrim Masası’nın üstlendiği en önemli fonksiyonlardan biri de vatandaşlarımıza rehberlik etmektir. Bu kapsamda birimimiz, hemşehrilerimiz belediyeye geldiği zaman hangi konuda, hangi müdürlüğe, nasıl ve ne zaman başvuracağı konusunda onlara yardımcı olmaktadır. Bu amaçla yola çıktığımızdan kapımız vatandaşlarımıza her zaman açıktır. Hemşehrim Masası, vatandaşlarımızın her zaman gelip önerilerini, dileklerini, şikayet ve sorunlarını iletebileceği bir adrestir” diye konuştu.

Hemşehrim Masası’na 2011 yılında 444 3 042 telefon hattı ve internet aracılığıyla 4 bin 622 adet; dilekçe ve resmi evrakla 8 bin 92 adet olmak üzere toplam 12 bin 714 başvuru oldu.

Meram Belediyesi Hemşehrim Masası; vatandaşlardan gelen istek ve şikayetleri anında değerlendirerek ilgili birime ulaştırmayı ve cevabını da en hızlı şekilde talepte bulunan kişiye iletmeyi birinci vazife olarak yerine getiriyor. Belediyenin yaptığı hizmetlerde vatandaş memnuniyetinin sağlanması için iletilen sorun ve taleplere hassasiyetle yaklaşılıyor
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA