• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hekimoğlu tekrar başkan seçildi
12 Şubat 2012 Pazar 14:33

Hekimoğlu tekrar başkan seçildi

Merkezi Konyada bulunan Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneğinin olağan genel kurulu dernek merkez binasında yapıldı.
Merkezi Konya’da bulunan Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin olağan genel kurulu dernek merkez binasında yapıldı.
 
Divan Başkanlığını Muhammet Uğur Kaleli’nin yaptığı genel kurulda 2011 faaliyet ve mali raporları ibra edilerek 2012 bütçesi onaylandı. Yapılan oylamada mevcut başkan A.Rıfat Hekimoğlu oy birliği ile tekrar başkan seçildi.
 
Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği’nin A.Rıfat Hekimoğlu başkanlığındaki yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu: Başkan Yardımcısı Mehmet Kavun, Sekreter Üye Nurettin Demirpolat, Sayman Üye Celalettin Yılmaz ve üyeler Kadir Akdoğan, Soner Cesur, Mustafa Yılmazkart.
 
 Seçim sonrası bir konuşma yapan Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği Başkanı A.Rıfat Hekimoğlu, Türkiye’nin ilk buharlı un fabrikasının Konya’da kurulduğunu hatırlatarak “Derneğimiz 1979 yılından beri bilgi birikimiyle, birlik ve beraberlik içerisinde tarımın ve un sektörünün sorunlarına çözüm olmaya çalışmıştır. Bugün itibariyle yıllık buğday kırma kapasitesi yıllık 2 milyon 700 bin tona ulaşan Derneğimiz üyeleri ülke ekonomisine ve istihdamına da önemli katkı sağlamaktadır. ISO İlk bin sanayi kuruluşu içerisinde derneğimiz üyesi beş firmamızın girmesi sektörümüzün ne kadar geliştiğini göstermesi açısından son derece önemlidir.”dedi
 
Konya’dan 190 Bin Ton Un İhracatı Yapıldı
 
Türkiye un ihtiyacının %15’ni Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği  üyelerinin karşıladığını belirten Hekimoğlu “ 2011 TÜİK rakamlarına göre İstanbul, Mardin’den sonra Konya un ihracatında 190 bin ile ilk üçe girmiştir. Konya dışındaki üyelerimiz ile birlikte dernek üyelerimizin toplam un ihracatı ise 213 bin tona ulaşmıştır. Türkiye un ihracatının %11 yine üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu başarı da en büyük etken üyelerimizle olan güçlü birliktelik olmuştur. Bu güçlü birliktelik ise ülkeye yaratmış olduğu istihdam, katma değer ve döviz girdisi olarak yansımıştır. Bu durum Orta Anadolu Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulundaki değerli meslektaşlarımızın sorumluluğunu artırmıştır. Bizler sorumluluklarımızın bilincinde olarak sektörümüzü yine en iyi şekilde temsil etmeye üyelerimizin desteği ile gayret içerisinde olacağız.”diyerek, kendilerine duydukları güvenden ötürü üyelere teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR
ELAZIG SPORUN BAŞARILARI
AHMET YASİN DURSUN
BU GÜN ELAZIGSPOR-RİZESPOR MÜSABAKASI İSPANYA / LA LİAGE İNGİLTERE PROMİYER LİGLERİNİ SEYREDİYORUM SANDIM.FuTBOL ADINA ÇOK HOŞ BİR MÜSABAKA OLDU.RİZE SPOR TARAFTARINA GÖSTERDİGİ MİSAFİRPERVERLİK İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.RİZE SPOR TARAFTARI ÇOK MEDENİ.KÖTÜ TEZAHÜRAT OLMADI.SEYİRCİLER ARASINDA TAŞKINLIK OLMADI.ELAZIG SPOR BU GALİBİYETİ İLE SÜPERLİGE HAZIR OLDUGUNUN İŞARETİNİ TARAFTARINA VERMİŞ OLDU.BÖLGE TÜRK FUTBOLU ADINA ELAZIGSPORDAn UMUTLU.BAŞARI BEKLİYOR.
95.10.30.166
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA