• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedefler büyüdükçe mobilyalar değişiyor
27 Temmuz 2012 Cuma 11:37

Hedefler büyüdükçe mobilyalar değişiyor

Türkiyenin lider ofis mobilyası üreticisi Bürotime, Türk tüketicilerin ofis mobilyası satın alma ve kullanma alışkanlıklarını araştırdı.

Türkiye’nin lider ofis mobilyası üreticisi Bürotime, Türk tüketicilerin ofis mobilyası satın alma ve kullanma alışkanlıklarını araştırdı. Yapılan araştırmaya göre Anadolu Kaplanı olarak tanımlanan KOBİ’ler ve yeni işyeri açıp geleceğin Anadolu Kaplanı olmaya aday işletmeler ofis mobilyasını daha sık değiştiriyor ve ofis mobilyasını yaptığı işin vitrini olarak görüyor.

Datapoll tarafından yapılan araştırmaya göre, Türk şirketleri için çalışma ortamında ofis mobilyasının uyumu çok önemli. 11 ilde 1055 kişi ile yüz yüze görüşülerek yapılan araştırmada; Anadolu Kaplanı olarak tanımlanan KOBİ’ler ve yeni işyeri açıp geleceğin Anadolu Kaplanı olmaya aday işletmeler ofis mobilyasını daha sık değiştiriyor ve ofis mobilyasını yaptığı işin vitrini olarak görüyor. Araştırmaya göre, özellikle SOHO olarak tabir edilen muhasebe, hukuk ve mimarlık ofisleri ile KOBİ’lerin yüzde 52’si ofis mobilyasını ilk 3 yıl içinde yeniliyor.

“Büyük umutları olan küçük işletmeler prestije önem veriyor”

Araştırmayı yorumlayan Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu, “Türkiye ofis mobilyaları sektörü genel mobilya sektörü içinde yüzde 30’luk bir paya sahip hareketli bir sektör. Sektörümüz yurtdışında da ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Birçok işletme ofis mobilyasını önemsiyor. Yaptırdığımız araştırma gösterdi ki en çok da büyük umutları olan küçük işletmeler ofis mobilyasına önem veriyor.  Çünkü ofis mobilyası demek sadece oturacak sandalye ve çalışacak masa demek değil. İş verimliliği, prestij, sağlık ve ergonomi demek. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ofis mobilyası değiştirmedeki itici gücü büyümekken büyük işletmeler de değişim ve dönüşüm zamanlarında değişikliği tercih ediyor” dedi.

Araştırmada ayrıca, Türkiye’deki iş yerlerinin yüzde 70’nin ofis mobilyasında uyuma dikkat ettiği, tüketicinin internetten baksa bile satın almadan önce mutlaka mobilyaya dokunmak ve görmek istediği, ofis mobilyası seçerken de kalite, estetik, kullanışlılık ve ergonomiye önem verdiği ortaya çıktı.

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAIB) tarafından 2011 yılının en çok ihracat yapan mobilya firması seçilen Bürotime’ın yurt içinde 69, yurt dışında ise 35 satış kanalı bulunuyor. Türkiye ofis mobilyaları sektöründe en geniş satış kanalına sahip olan Bürotime’ın tüm bayileri konsept bayi olarak hizmet veriyor.

Dünyanın en hızlı teslimat yapan firması olan Bürotime, yurt içinde 72 saatte ürünlerini tüketicilere ulaştırıyor. İhracattaki başarısını katlayarak artırmayı hedefleyen Bürotime, üretiminin yüzde 30’unu 35 ülkeye ihraç ediyor ve yakın gelecekte ihracat oranımızı yüzde 40’a, ülke sayısını da 50’ye çıkarmayı amaçlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA