• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedefiniz insanlığa hizmet odaklı olsun
17 Haziran 2011 Cuma 14:58

'Hedefiniz insanlığa hizmet odaklı olsun'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyada LYS'ye girecek öğrencilerle yemekte buluştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da LYS’ye girecek öğrencilerle yemekte buluştu. Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Akyürek, “Hedeflerinizi insanlığa hizmet odaklı oluşturun. Hayatın okuldan, meslekten, etiketten ibaret olmadığını, önce kaliteli insan olmak gerektiğini unutmayın” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek Konyalı öğrencilerle yemekte bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki programa Başkan Akyürek ile birlikte Genel Sekreter Haşmet Okur, Genel sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile Konya merkezdeki Fen ve Anadolu Liselerinden LYS’ye girecek başarılı öğrenciler katıldı.

LYS’YE GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLİYORUM

Sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Akyürek, öğrencilerin Konya’nın ve ülkenin geleceği olduğunu, öğrencilik dönemlerinde elde edilen birikimlerin hayat boyu kullanıldığını söyledi.

Öğrencilerden hedeflerini büyük tutmalarını isteyen Başkan Akyürek, “Hedeflerinizi insanlığa hizmet odaklı oluşturun. İç dünyanızda çıkmakta olduğunuz yol, hayatınızın yolu olarak genellikle gerçekleşiyor. Güzel bir yol tutun, ülkeye güzel hizmetler yapın. Tercihte bulunurken iç duygularınız ve aklınızla hareket edin. Hayatın okuldan, meslekten, etiketten ibaret olmadığını, önce kaliteli insan olmak gerektiğini unutmayın” dedi.

KARNE ALAN ÖĞRENCİLERİ TEBRİK EDİYORUM

Konya genelinde okul öncesi, ilk ve ortaöğretimde karne heyecanı yaşayan 420 bin öğrenciyi de tebrik eden Başkan Akyürek, tüm öğrencilerin daha iyisini yapma imkanı olduğu bilinciyle çalışarak gelecek yıllarda başarılarını artırmalarını diledi.

HEDEF İLK 10

YGS’nin toplu sonuçlarına göre Konya’nın 11 ve 12. sırada olduğunu hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, önce ilk 10’a, sonra ilk 5’e girmek için eylem planları hazırladıklarını ifade etti. Şahin, öğrencilerin sınava girmeden önce şehrin büyükleri ile bir araya gelmelerinin son derece önemli olduğunu vurguladı.

ÇOK YÖNLÜ OLUN

Selçuk Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül ise, zekanın hayattaki başarının yüzde 20’sini açıkladığını, geri kalan yüzde 80’in motivasyon, insan ilişkileri, sorun çözme becerisi, sosyal etkileşim, çok yönlü düşünce becerisi gibi etkenler olduğunu kaydetti. Sünbül, öğrencilere gelecekte daha başarılı olmaları için çok yönlü ve yaşamın içinde olmaları tavsiyesinde bulundu.

Başkan Akyürek, programın sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA