• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedefinde Türkiyede vardı
26 Temmuz 2011 Salı 11:23

Hedefinde Türkiye'de vardı

Yüzyılın canisi Anders Behring Breivik, 1500 sayfalık manifestosunun 1316'ncı sayfasında, kendi tasarımı olduğu anlaşılan bir Türkiye haritasına yer veriyor.

“Yeni bir Avrupa ve Ortadoğu yaratmak” adlı bu bölümde Breivik, modern “haçlı şövalyelerinin” Avrupa’da iktidarı ele geçirmesinden sonra neler yapacağını anlatıyor.

Breivik’in gönlündeki Türkiye, Sevr haritasını andırıyor. Zaten kendisi de, Kurtuluş Savaşı sayesinde hayata geçmeyen bu antlaşmaya gönderme yapıyor.

‘Hayalindeki Türkiye’ye sadece Antalya bölgesinden’ çıkış veren cani, İstanbul dahil Batı Anadolu’yu Yunanistan’a, doğu ve güney bölgelerini Ermenistan’a katıyor. Breivik, “Yeni Avrupa inşa edilirken Türkler İç Anadolu’ya sürülsün. NATO varlığını sürdürmek istiyorsa, Rusya’yı üye olarak alıp Ankara’yı ihraç etsin. Yeni NATO üyeleri Ortadoğu ve Anadolu’ya yönelik haçlı seferini desteklemek zorunda” diyor. Ayrıca Arnavutluk’u, Yunanistan, Hırvatistan ve Sırbistan arasında paylaştıran Breivik, tüm Müslüman Arnavutları ve Kuzey Kıbrıslıları da gemilerle İç Anadolu’ya sürmekten yana. Bu durumda İç Anadolu nüfusunun 80 milyonu aşması beklenebilir.

ABD de savunamayacakmış

Türkiye’ye saldırmadan önce Pakistan’ın nükleer silah teknolojilerini Ankara’ya aktarmasının önlenmesi gerektiğini savunan Breivik, kendi kontrollerindeki Yeni Avrupa’nın bu saldırganlığına ABD’nin cevap veremeyeceğini, çünkü orada da iç savaş çıkacağını belirtiyor. Breivik’in “yeni Ortadoğu” için diğer tasarıları, Balkanlar’dan tüm Müslümanları atmak, Mescid-i Aksa’yı yıkıp Süleyman’ın Tapınağını yeniden inşa etmek, İran’da bir Zerdüşt devlet kurmak ve Sudan’ı Hıristiyanlaştırmak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA