• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedefim daha üretken bir üniversite
22 Kasım 2011 Salı 16:10

'Hedefim daha üretken bir üniversite'

Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, tek hedefinin daha huzurlu, daha üretken ve geleceğe umutla bakabilen bir üniversiteyi inşa edebilmek olduğunu söyledi.
Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, tek hedefinin daha huzurlu, daha üretken ve geleceğe umutla bakabilen bir üniversiteyi inşa edebilmek olduğunu söyledi.
Selçuk Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, yaptığı açıklamada "bir çok öğretim üyesinin henüz kimi destekleyeceği konusundaki nihai kararını vermediğini tahmin ediyorum" dedi. Bu noktada öğretim üyelerini son bir değerlendirme yapmaya davet eden Karabulut "Baştan beri asimetrik devam edegelen bu yarışta bazı aktörler iç kulvardan koşturulurken, benim de aralarında bulunduğum diğerleri “ötekileştirilerek” dış kulvara itilmiş, bu da yetmezmiş gibi bir de ayaklarımıza ağırlıklar bağlanmıştır. Ünlü düşünür George Bernard Shaw “ Eğer yürüdüğünüz yolda zorluklar ve engeller yoksa, iyi bilin ki o yol sizi hiçbir yere ulaştırmaz” diyor. Biz bu zorlu yolun sonunu hepimiz açısından aydınlık görüyoruz. Bu aydınlığa ulaşmamızı sağlayacak irade, azim, cesaret, birikim ve kararlılığa da sahibiz." şeklinde konuştu.
 
Bugüne kadar kendisine inanan ve destekleyenleri mahcup edecek hiçbir işe imza atmadıklarını ifade eden Karabulut, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Teveccüh ve tercihlerinizi bizden yana kullandığınız takdirde, sizleri utandıracak bir haksızlık, adaletsizlik ve usulsüzlüğe de asla imza atmayacağız. Tek hedefimiz; daha huzurlu, daha üretken ve geleceğe umutla bakabilen bir üniversiteyi hep birlikte inşa edebilmektir. Bu umudu yürekten paylaştığına inandığımız siz değerli öğretim üyelerimizi vicdanlarının sesini dinleyerek, hür iradeleriyle, kendisini bu idealleri gerçekleştirmeye adayan ve üniversitemizi olabilecek en iyi noktaya taşımayı hedefleyen bir adayı desteklemeye davet ediyorum"
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA