• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedef Konyanın yük haritasını oluşturmak
19 Eylül 2011 Pazartesi 11:27

'Hedef Konya'nın yük haritasını oluşturmak'

MÜSİAD Lojistik Komitesi Lojistik Merkez çalışmalarına devam ediyor.

MÜSİAD Lojistik Komitesi Lojistik Merkez çalışmalarına devam ediyor. Özellikle lojistik sektöründeki kuruluşların desteğini alarak hareket etmek isteyen Lojistik Komitesi üyeleri bu bağlamda sektör kuruluşlarının kendi binalarında yaptıkları toplantılarla destek ve talepleri yerinde alıyor.

MÜSİAD Lojistik Komitesi üyeleri lojistik sektörü kuruluşlarıyla yaptığı destek faaliyetlerine her hafta bir yenisini ekliyor. Lojistik merkezin kurulumunda sektör kuruluşlarının isteklerinin yer aldığı çalışma toplantılarında Konya Lojistik Merkezinde yapılması gereken faaliyetler konuşuluyor.

Cuma Küçük Nakliyatta gerçekleşen sektör toplantısında Lojistik Merkez ile ilgili çalışmalarda gelinen noktalar konuşuldu. MÜSİAD Lojistik Komitesi Danışmanı Doç. Dr. Turan Paksoy, “Yurt içi ve yurt dışı lojistik için Konya’nın yük haritasını oluşturmak ve çalışmalarımızı bu bağlamda şekillendirmek temel amacımızdır” dedi.

Lojistik Merkez için sektör kuruluşlarının bir araya gelip tartışmasının önemli olduğuna değinen Doç. Dr. Paksoy, “ Lojistik firmalarının bir araya gelip merkez ile ilgili konuşmaları çok önemli bir yere sahip. Bu sayede merkezin içinde ne şartlarla yer alacaklarını belirleyebilecekler. Merkezle birlikte pazarın lojistik kuruluşlarının konuşmasıyla oluşması bu nedenle önemli. Unutmamak lazım ki pazar oluşursa müşteri gelir” şeklinde konuştu.

Lojistik Merkezde binaların nasıl oluşacağında sektör kuruluşlarının düşüncelerinin önemli olduğuna değinen Paksoy, “lojistik merkez için hangi tip binalar, nerelerde konumlandırılmalı bunu değerlendirmeliyiz; çünkü bir yağ deposu ile bir tarım makinesinin deposu aynı koşullarda tasarlanmaz ve işletilmez” dedi.

Konya Ticaret Odası temsilcisi Hakan Karagöz, UND temsilcisi Tahsin Kaya, ORKA Nakliyat’tan Recep Oğul, Şeflek Nakliyat’tan İbrahim Şeflek ve Küçük Nakliyat’tan Serdar Küçük’ün katıldığı toplantıda sektör kuruluşlarının yetkilileri de MÜSİAD Lojistik Komitesi faaliyetleri hakkında görüşlerini bildirdiler.

Lojistik Merkez’in Konya için önemine değinen MÜSİAD Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek sektör kuruluşları ile ortak faaliyetler ve toplantılarının devam edeceğini söyledi.

Sektör Kuruluşlarının desteğinin yüzde 100 verimli bir Lojistik Merkez için hayati öneme sahip olduğunu belirten Şimşek, “ Konya’nın ve bölge illerinin lojistik faaliyetleri için çok önemli olan Lojistik Merkez’in çalışmalarında sektör kuruluşlarının katılımlarını önemsiyoruz. Bu işi yapan firmalar yaşadıkları sorunları, sektör el isteklerini bildirirlerse çözüme ulaşmamız daha kolay olacaktır” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA