• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hedef dünya markası olmak
18 Eylül 2013 Çarşamba 14:34

Hedef dünya markası olmak

Türkiyenin üreten gücü Konya Şeker, yaptığı yatırımlar ve elde ettiği başarıları ödüllerle tescillemeye devam ediyor
Türkiye’nin üreten gücü Konya Şeker, yaptığı yatırımlar ve elde ettiği başarıları ödüllerle tescillemeye devam ediyor. Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından organize edilen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’ne damgasını vuran Konya Şeker, zirveden birden çok ödül ile ayrıldı.
 
Gecede ‘Uluslararası Başarı Ödülü’ yüzde 100 Anadolu sermayesi olduğu için Konya Şeker’e, ‘Güvenilir Marka Ödülü’ Konya Şeker’in gıda markası Torku’ya, En Doğal Gıda Üretimi Ödülü’ tüketiciye “tohumdan sofraya Konya Şeker güvencesiyle ürünler” sunduğu için  ‘Konya Şeker’e, ‘En İyi Ambalaj Ödülü’ Torku Tereyağı Kasesi’ne, ‘En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü’ Konya Ovası’na Türkiye nüfusu kadar ağaç dikme hedefi ile yola çıktığı ve bugün 10 milyon ağaç diktiği sosyal sorumluuk projesiyle Konya Şeker’e, ‘İnovasyon ve Ar-Ge Ödülü’ şeker pancarı tohumu işleyebilen, kaplama teknolojisini kullanan ilk ve tek firma olan Konya Şeker iştiraki Beta Ziraat’e, ‘Güvenilir Gıda Ödülü’ Konya Şeker’in hayata geçirdiği dünyanın en büyük Et-Süt Entegre Tesisi Panagro’ya, ‘Yenilikçi Gıda Teknolojisi Ödülü’ de bu tesiste yer alan  ‘Beyaz Peynir Üretim Hattı’na’ verildi.
 
Zirvede güvenilir gıda masaya yatırıldı
 
Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ödül töreni öncesinde “Tarladan Sofraya Güvenilir Gıdanın Sektör Boyutu” ele alındı. İstanbul Yıldız Şale Sarayı’nda organize edilen zirvede yerli ve yabancı çok sayıda firma temsilcisi bir araya geldi.
 
Zirvenin ardından güvenilir gıda konusunda öncü olan firmalara ödül verildi. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde 'Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam' ana teması ile sektörün geleceği masaya yatırıldı.
 
Ödülleri toplayan Konya Şeker’de hedef dünya markası olmak
 
Tarım-sanayi entegrasyonunu sağlayarak istikrarlı büyümesini sürdüren ve tüm dünyaya örnek olan Konya Şeker, Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ödülleri topladı ve  rotasını dünyaya çevirdi. Türkiye’de yerel bir şirketten Türkiye’nin tarımsal sanayi devine dönüşen Konya Şeker, bağımsız kurum ve kuruluş tarafından yapılan araştırmalarda da her yıl en başarılı firmalar arasında gösteriliyor. ISO 500’de bu yıl 5 basamak birden yükselen ve ilk 50’de yerini sağlamlaştıran tek kooperatif şirketi Konya Şeker olurken, kurum ilk 100 şirket arasında da tarım sektörünü tek başına temsil ediyor. Son 13 yılda gerçekleştirdiği yaklaşık 1.8 milyar dolar tutarındaki fiili yatırım ile 30 üretim tesisini tamamlarken faaliyet alanını tarım, gıda, kimya, enerji ve turizmden oluşan beş ana sektöre çıkaran Konya Şeker, yatırımlarını sürdürüyor. İSO 500’deki sıralamasının yanı sıra Capital Dergisinin 16 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük 500 şirketi araştırmasına göre 16 sıra birden yükselerek listeye 84’üncü sıradan giren Konya Şeker, Türkiye’nin net satışlara göre en büyüklerinin sıralandığı “Fortune 500” listesinde de ilk 100’de 20 sıra birden ilerleyerek 70’inci sıraya yükseldi. Tarımın amiral gemisi olan Konya Şeker’in 2023 yılı hedefi ise dünyanın ilk 5 gıda şirketinden biri olmak.
YORUMLAR
Bu başarı kutlanır
Adil Giray
Konya Şeker Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde ödülleri topladı ve rotasını dünyaya çevirdi. Çünkü Asrın girişimcisi Pankobirlik Genel Başkan başında oldukça da yakında dünya devleri arasına girecektir. Girişimcilik, tarladaki bir ürünü ya da hizmeti, üreticiyi de kazandırarak en kaliteli biçimde üretme ustalığıdır. İşte büyük usta Recep Konuk Tarımda Sanayinde aklın, girişimcilikte gönlün dilinden yararlanarak büyük bir destan yazmaktadır.
188.56.44.105
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konyaspor'dan teknik direktör açıklaması
  • Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 20 yaralı
  • Ekmek fırınında patlama paniğe neden oldu
  • Yüzmek için girdikleri gölette boğuldular!
  • Konyalı Abdüllatif Şener'e yine tepki gösterdi!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA