• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvancılıkta sorunların çözümü için kenetlenelim
13 Mayıs 2011 Cuma 12:38

Hayvancılıkta sorunların çözümü için kenetlenelim

AK Parti Konya Milletvekili Adayları Ayşe Türkmenoğlu ve Hüseyin Üzülmez, Konya merkezinde seçim çalışmalarına devam etti.

AK Parti Konya Milletvekili Adayları Ayşe Türkmenoğlu ve Hüseyin Üzülmez, Konya merkezinde seçim çalışmalarına devam etti. Üzülmez, Karatay ilçesinde hayvancılık birlikleriyle görüşürken, Türkmenoğlu, Selçuklu’da çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

AK Parti Konya İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde milletvekili adayları ilçe, belde ve köy ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Mustafa Baloğlu ve Rahim Türk Meram, Cem Zorlu ve Halil Etyemez Karapınar, Gülay Samancı ve Mustafa Akış Beyşehir, Harun Tüfekçi Seydişehir, Mustafa Kabakçı ve İlhan Yerlikaya Çumra ve Abdullah Ağralı Yunak ilçelerinde seçim çalışmaları yaparken, Hüseyin Üzülmez ve Ayşe Türkmenoğlu merkez ilçelerde çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyarette bulundu.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Üzülmez Karatay ilçesinde hayvancılık birlikleriyle bir araya gelerek sektörün sorunlarını dinledi. AK Parti Konya Milletvekili ve 24. Dönem Milletvekili Adayı Ayşe Türkmenoğlu ise Selçuklu ilçesinde esnaf, sanayici ve vatandaşlarla görüştükten sonra TÜYAP Fuar Merkezi’nde stantları gezdi.

Üzülmez: “Birlikler hayvancılıkta temsilci görevini iyi yürütüyor”
Konya Süt Birliği, Koyun Yetiştiricileri Birliği ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Adayı Üzülmez, birlik başkanlarından sektörün sorunlarını dinledi. Konya Ticaret Odası Başkanlığı yaptığı dönemde meslek komiteleri sayesinde sorun ve problemlere aşina olduklarını belirten Üzülmez, “Hayvancılığın elbette problemleri var. Zaten bu problemlerin önlenmesi için birlikler oluşturuluyor. Şimdi tüm bu problemler sizin sayenizde tek elden takip ediliyor. Bunun en iyi tarafı, siyasi temsilcilere ve kamu alanında üst düzey yöneticilere hayvancılığın dertlerini direkt olarak anlatabilme olanağınızın olması. Biz hayvancılıkla ilgili sokaktaki insanlara soru soramayız. Kafamıza takılan bir şey olursa bunu size soruyoruz” dedi.

Üzülmez: “Hayvancılıkta sorunların çözümü için kenetlenelim”
Hayvancılık alanında yaşanan sorunların giderilebilmesi için birlik başkanlarından destek isteyen Üzülmez, “İnşallah 12 Haziran’da yapılacak seçimlerde AK Parti öncekinden daha güçlü bir şekilde iktidar olacak. Sizlerle de kenetlenerek hayvancılık meselelerini çözeceğiz. Tarım ve hayvancılıkta köklü bir değişiklik yapılıyor. Bunu çoğu zaman sonradan fark ediyoruz. Artık sertifikalı tohumlar tercih ediliyor, hayvanlarımız kayıt altına alınıyor ve kesilme koyunlara sübvansiyon niteliğinde destekler veriliyor. Belki geçmişte farkına varılamadan bazı sıkıntılar oldu ama daha sonra ülke menfaatleri doğrultusunda yeni çalışmalar yapıldı. Mevcut sorunların çözümü için ise birbirimize kenetlenmemiz lazım” diye konuştu.

Selçuklu ilçesinde çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret ettikten sonra TÜYAP Fuar Merkezi’nde stantları gezen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ayşe Türkmenoğlu ise vatandaşlardan 12 Haziran 2011 seçimlerinde AK Parti için destek istedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA