• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayvan üreticilerine yem desteği
13 Kasım 2012 Salı 10:23

Hayvan üreticilerine yem desteği

Nevşehirde büyük baş ve küçük baş hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri aracılığıyla ...
Nevşehir’de büyük baş ve küçük baş hayvan üreticilerinin kaba yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri aracılığıyla Macar fiği yem bitkisi tohumu dağıtıldı.
 
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, yaptığı açıklamada, Konya Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nden temin edilen; 4 bin kg Macar fiğ tohumunun; Acıgöl İlçe Müdürlüğü, Derinkuyu İlçe Müdürlüğü, Acıgöl Merkez, Topaç Köyü, İnallı Kasabası, Kızılkaya ve Doğala Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kanalıyla üreticilere dağıtımının gerçekleştirildiğini kaydetti.
Yılmaz, dağıtımı gerçekleştirilen yem bitkisi tohumluğu vasıtasıyla üreticilerin büyük baş ve küçük baş hayvanlarını beslemede kullandıkları kaba yem ihtiyacının karşılanmasının amaçlandığını ifade etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA