• Konya24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayırlar olmasaydı Evetlerin önemi anlaşılmazdı
29 Eylül 2010 Çarşamba 17:51

'Hayırlar olmasaydı Evetlerin önemi anlaşılmazdı'

AK Parti Konya İl Teşkilatının anayasa değişikliği referandumu sonrasında yaptıkları ziyaretler devam ediyor.
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın anayasa değişikliği referandumu sonrasında yaptıkları ziyaretler devam ediyor.
 
Ziyaret programları kapsamında AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte CHP ve DSP İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretinde bulundu. AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Konya hoşgörü şehri olduğu için nezaket ziyaretlerini de ilk defa Konya’dan başlatmak istedik” dedi.
 
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı’nın yanı sıra ziyaret programına AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Ziya Özboyacı, Mustafa Kürkçü, Ertuğrul Uslu, Mustafa Yazlık ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri Seyit Ahmet Biçer ve Zerrin Özel de katıldı.
 
İlk olarak ana muhalefet partisi CHP’yi ziyaret eden AK Partili heyeti, CHP Konya İl Başkanı Orçun Güney Çalık makamında ağırladı. Bir süre gündeme ilişkin konuları ele alan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve CHP Konya İl Başkanı Orçun Güney Çalık, referandum ile ilgili değerlendirme de yaptı.
Ahmet Sorgun; “Hoşgörü ziyaretlerinin Konya’dan başlamasını istedik”
 
Anayasa değişikliği referandumunun propaganda sürecinde tüm partilerin gayet seviyeli hareket ettiğini, çıkan sonucun da yine aynı olgunlukla karşılandığını ifade eden Başkan Sorgun, bu yüzden farklı siyasi görüş benimseyenleri ayırt etmeden tüm parti ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek istediklerini belirtti.
 
Söz konusu ziyaretlerin genel merkezden bağımsız olarak yapıldığını da aktaran Sorgun; “Genel merkez illere farklı siyasi partileri ziyaret etmemiz konusunda bize telkinde bulunmadı. Biz Konya il teşkilatı olarak bu ziyaretleri yapma kararı aldık. Hoşgörülü bir referandum oldu. Bu yüzden hoşgörü ziyaretlerinin Konya’dan başlaması gayet anlamlı bizim için" dedi. Her partinin görüşlerini samimiyetle bildirdiğine inandıklarını kaydeden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun konuşmasına şöyle devam etti; “Görüşlerini sağduyu ile ifade eden siyasi partilerin demokrasinin gereğini yaptığına inanıyorum. Hayır diyenler de bu ülkeyi sevdiği için hayır dedi.
 
Hepsinin tek tek samimiyetine inanıyorum. Bunu art niyetli olarak yapanlar olmadı değil ama çok azınlıkta. Asıl önemli olan bizim eksikliklerimiz. Bu anayasa değişikliğini çok daha iyi anlatmalıydık. Birçok kişi neye evet, neye hayır denilmesi gerektiğini bilmiyordu. Fakat biz milyonlarca broşür basıp dağıttık. Bu broşürleri, kitapçıkları iyice inceleyip evet oyu verenler, hayır oyu verenlere nazaran daha fazla. Yani bilinçli olarak evet oyu verenler daha çoğunlukta”
 
Orçun Güney Çalık; “Kazanan taraf nezakettir”
 
Nezaket ziyaretinden dolayı Ak Partili heyete teşekkür eden CHP Konya İl Başkanı Orçun Güney Çalık da, seçimin demokratik bir ortamda gerçekleşmesinin mutluluk verici olduğunu dile getirerek, kendisinin de AK Parti Konya İl Başkanlığı tarafından kurulan “Demokrasi Çadırları”nı ziyaret ettiğini söyledi. Seçim sürecinde Konya Polisi’nin de çok iyi çalıştığının da altını çizen Çalık, nezaketin her zaman kazanan taraf olduğunu sözlerine ekledi.
 
Nezaketinden dolayı CHP İl Başkanı Çalık’a teşekkür eden AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ise, cumhuriyet tarihi boyunca farklı siyasi partilerden Konya’da milletvekilliği yapanlara da yer verdiği “Konya’nın Geleceğine Vizyoner Bir Bakış” adlı kitabını hediye etti.
 
AK PARTİ KONYA İL TEŞKİLATI DSP’Yİ DE ZİYARET ETTİ
 
CHP Ziyaretinin ardından AK Parti Konya İl Teşkilatı DSP Konya İl Başkanı Ahmet Göksu’yu da makamında ziyaret etti.
Bu ziyarete de yine AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı’nın yanı sıra AK Parti Konya İl Başkan Yardımcıları Mustafa Kürkçü, Ertuğrul Uslu, Mustafa Yazlık ile İl Yönetim Kurulu Üyeleri Seyit Ahmet Biçer ve Zerrin Özel de katıldı.
 
Ahmet Sorgun; “Hayırlar olmasaydı Evetlerin önemi anlaşılmazdı”
 
Referandum süreci boyunca DSP Konya İl Başkanlığı’nın takındığı hoşgörülü tavır dolayısıyla DSP Konya İl Başkanı Ahmet Göksu’ya ve yönetimine teşekkür eden AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun; “Siyasi partilerimizin Konya il başkanlıkları referandum boyunca çok düzeyli ve hoşgörülü bir çizgi izledi. Bu nedenle herkese teşekkür ediyorum. Sonuçta halkımız yüzde 78 ile Evet’i tercih etti. Ancak şu unutulmamalıdır ki Hayır’lar olmasaydı Evet’lerin önemi anlaşılmazdı” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan DSP Konya İl Başkanı Ahmet Göksu da; “Sonuçlar çoğunluğun istediği şekilde neticelendi. Halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Ziyaretin sonunda AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, DSP İl Başkanı Ahmet Göksu’ya da kitabı “Konya’nın Geleceğine Vizyoner Bir Bakış”ı hediye etti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA