• Konya-3 °C

Lokman Koyuncuoğlu

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haydi fuara...

25 Kasım 2014 Salı 16:37

                26-30 Kasım 2014, yani yarından sonra MÜSİAD Fuar haftası. Bu fuar sektörel olmadığı için, meraklısı herkes katılabilir, hatta imkanı olanlar bir değişiklik yapıp özellikle gidebilir.

                Bu yıl, 15.si düzenlenecek MÜSİAD Uluslar arası Fuarı, İstanbul CNR Center’da Çarşamba günü ziyaretçilerine bekliyor. İstanbul’da olması gözünüzü korkutmasın, bugünlerde Konya’dan hem uçak hem de trenle çok da pahalı olmadan İstanbul’a ulaşmak mümkün.

                Uçağı tarif etmeye gerek yok tabi. Hızlı tren aslında bu günlerde İstanbul’a Konya’dan gidecekti. Sanırım bazı teknik aksaklıklar gecikmeye yol açtı. Yinede Konya’dan İstanbul’a YHT ile Eskişehir üzerinden gitmek mümkün. Zamanlaması iyi yapılmış trenlerle 4 saat gibi bir sürede İstanbul’a Konya’dan ulaşılabiliyor.

                Türkiye’nin yeni dönem en önemli sivil toplum kuruluşu MÜSİAD, kendinse yüklenen bu sorumluluğun farkında ve bu bağlamda organizasyonlar geliştiriyor. Yine bu bağlamda “Yeni Türkiye” modeline uygun teşkilatlanıyor.

                Son yıllarda ivme kazanan teşkilat yapısıyla 8 bin üyeye ulaşan MÜSİAD, yurt içinde 78 şehirde hizmet verirken yurt dışında 63 farklı ülkede 159 noktada yapılanmış durumda. Böyle bir yapıya sahip MÜSİAD belki de tarihinde ilk kez bugün (Salı) tüm dünyadaki temsilcileri ile Dünya Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı gerçekleştiriyor. İşte bu, MÜSİAD’ı Türkiye’nin en etkin STK’sı yapma yolunda önemli bir dönemeç.

                8 bini aşan üyesi ve 1 milyon 600 civarında istihdamı ile MÜSİAD, düzenleyeceği bu 15. Fuarı ile başka bir anlam kazanıyor. Hem nitelik anlamında sürekli gelişen büyüyen bir yapı, hemde nicelik anlamında bilgi üreten, temsil kabiliyetini artıran, şehirler, Türkiye ve Dünya sorunlarına fikir geliştiren, çözüm bulan bir mekanizma kuruyor.

                26 kasım Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılacak fuarda pek çok bilimsel ve sanatsal etkinliği bulmakta  mümkün olacak. Aslında dün IBF toplantısıyla (Uluslar arası iş formu) ile fuar başlamış oldu. Dünya GİK toplantısıyla birlikte IBF hoş geldin yemeği de bu akşam gerçekleşecek. Çarşamba resmi açılış sonrası tüm İslam dünyası tarafından ilgiyle takip edilen Maher Zain konseri de fuar alanında yapılacak.

                Digital girişimcilik, Helal turizm gibi panellerin yanında İSEDAK ve İslam ülkeleri sunumları ise Perşembe gününden sonra pazara kadar devam edecek. Teknoloji meraklıları ve işi bu olanların kaçırmaması gereken High Tech Port sunumları da fuarla aynı anda sergilenecek. Bu ülkede yaşayan, kendini bu ülkeye ait gören  hemen herkese bir program var bu fuarda.

                Batıdan doğuya Tekirdağ, Bursa, Konya ve Malatya bölgesel iş forumları da Cuma ve cumartesi günleri gerçekleşecek. Bir MÜSİAD klasiği olan gala yemeği ise Cuma gecesi Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapılıyor. Fuarın değerli isimlerine ödüllerin verileceği bu gece, öyle görünüyor ki önemli ödüller yine Konya’da kalacak. Zira bu yılda fuara metrekare bazında en yüksek katılımı Konya Şubesi sağlıyor. 22 firma ve 1800 metrekare ile fuara katılan Konya, her fuarda bu rakamı artırarak devam ediyor.

                102 ülkeden 7 bin misafir ve 200 bini aşkın ziyaretçi beklenen fuara katılmak için fazla söze hacetok.

           Haydi MÜSİAD fuarına.

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Akşehir'de trafik kazası: 1 yaralı
  • Konya'da trafik kazası: 9 yaralı
  • Kızılay, Yunak'ta 113 ünite kan topladı
  • Konya’da işçi otobüsü tıra çarptı: 5 yaralı
  • Karla mücadele çalışmalarına devam ediyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA