• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayalimizdeki Karatay için çalışıyoruz
09 Ocak 2016 Cumartesi 18:05

"Hayalimizdeki Karatay için çalışıyoruz"

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2015 yılı yatırım programları ve 2016 yılı projelerini değerlendirdi.
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 2015 yılı yatırım programları ve 2016 yılı projelerini değerlendirdi. Başkan Hançerli, "Gerçekleştirdiğimiz projelerle hayalimizdeki Karatay’a ulaşma yolunda yılmadan çalışıyoruz” diye konuştu.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi'nde 2015 yılı yatırım programları ve 2016 yılı projelerini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının sonunda ise Karatay Mahalle muhtarlarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

YASAYI EN İYİ UYGULAYAN BELEDİYELERDEN BİRİYİZ

2015 YILI YATIRIM PROGRAMI VE 2016 YILI PROJELERİNİ anlatan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 3 dönemdir AK Parti İlçe Teşkilatı ve mahalle muhtarları ile birlikte bu vazifeyi icra ettiklerini belirterek Karatay'a güzel şeyler yapmanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı. Slayt eşliğinde belediye faaliyetlerini anlatan Hançerli, 11.261.000 metrekarelik alanda Revizyon İmar Planı yaptıklarını belirterek bu çalışmanın sonucunda önümüzdeki yıllarda Karatay ilçesine 125 Bin ilave nüfus geleceğini söyledi. Karatay'ın en büyük parkı olan ve 343 Bin 300 metrekarelik Şehir parkının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Hançerli 2016 yılında parkın hizmet vereceğini dile getirdi. Yeni Büyükşehir yasasını en iyi uygulayan belediyelerden biri olduklarının altını çizen Başkan Hançerli, yayla yolları dahil yeni bağlanan mahallelere 625 Bin 385 metrekare satıh kaplama çalışması gerçekleştirdiklerini  belirterek mahalle muhtarlarına 2016 yılı satıh kaplama programının hazır olduğu müjdesini verdi. Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi, Selim Sultan, Fevzi Çakmak, Altınekin, Göçü ve Karakaya Düğün salonları hakkında da bilgi veren Hançerli, Fetihkent Hanımlar lokali inşaatının devam ettiğini 2016 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi. Pazar Marketlere değinen Hançerli, Ferit Paşa ilkokulu bitişiğinde yapımı devam eden Çelebi camisinde de çalışmaların devam ettiğini, tamamlandığında mimarisiyle farklı bir görsellik katan caminin 1100 cemaatlik olduğunu dile getirdi.

ŞEHİR HASTANESİ 2016’DA

2016 yılı yatırımlarına değinen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 838 yataklı Şehir Hastanesinin Sağlık Bakanlığınca müteahhit firmaya devir işlemlerinin başlatıldığını belirterek 2016 yılı içerisinde yapımına başlanacağını söyledi. İsmil termal tesisleri hakkında da bilgi veren Hançerli 40,5 derece sıcak su çıkan İsmil bölgesine termal tesis kazandırmanın düşüncesi içerisinde olduklarının müjdesini verdi. Toplu konutlar projelerine değinen Başkan Mehmet Hançerli, İstiklal Harbi Şehitliği karşısı Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kerimdede mahallesi toplu konut projelerinde çalışmaların tamamlandığını 2016 yılı içerisinde hayata geçeceğini vurguladı. Başkan Mehmet Hançerli son olarak Konya'da bir ilki gerçekleştirerek 3000 kişilik kır düğün salonunu Karatay'a kazandıracaklarının müjdesini verdi. Alt katı otopark ve 3 adet düğün salonunu içerisinde barındıran tesisin yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını sözlerine ekledi.  Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli "Gerçekleştirdiğimiz projelerle hayalimizdeki Karatay’a ulaşma yolunda yılmadan çalışıyoruz ve çalışmalarımızda her zaman muhtarlarımızı yanımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz” diyerek Karatay mahalle muhtarlarına dernek binası kazandırdıklarını söyledi. Başkan Hançerli toplantının sonunda mahalle muhtarlarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA