• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hayal ürünü bir propanganda
25 Mart 2014 Salı 09:26

Hayal ürünü bir propanganda

Paralel yapının, 'Erdoğan, Yazıcıoğlu'nun infaz emrini verdi' yalanıyla algı operasyonu yaptığını belirten Köksal Akpınar, 'Bu suikastte Başbakan'ın parmağı var demek 'Başbakan, Atatürk'ü de öldürmüş olabilir' demekle aynı şeydir. İnsanların fantezi dünyasıyla beyni arasında iletişim kopukluğu var' dedi.

 

'Kanlı Çukur/Muhsin Yazıcıoğlu Suikastının Perde Arkası' kitabının yazarı Köksal Akpınar, 17 Aralık operasyonu sonrası birbiri ardına dezenformasyon kampanyaları yürüten paralel yapının BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümüyle ilgili oluşturmak istediği algı operasyonunu değerlendirdi.

Suikast iddialarıyla ilgili soruşturma dosyasında açıklığa kavuşmayan ne var?

Ben suikast olduğuna inanıyorum. Kaza diyenler için de şunu söylüyorum; madem bu olay kazaydı o zaman neden o cihazlar çalındı? Helikopterin içinde iki önemli cihaz vardı. Bunlar hava hareketlerini gösteren cihazlardı. Bu cihazlar helikopter düştükten üç gün sonra çalındı. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) da çalındığını tespit etti ve çalan kişiler tutuklandı.

Şu an tutuklu kimse kalmadı...

Bu kişiler daha sonra serbest bırakıldı. Yalnız bunlar helikopter düştükten sonra yaşananlar. Burada önemli olan helikopterin nasıl düştüğü…

CİHAZI SUBAYLAR SÖKTÜ

Bu da tespit edilmedi henüz..

Bununla ilgili DDK'nın bazı bilimsel çalışmaları var. Sonuç olarak buradaki şüpheli iki şey cihazların çalınması ve İsmail Güneş'in çenesinin kırık olmasıdır. İsmail Güneş'in 112 ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında çenesi kırık değildi. Çünkü çenesi kırık birisi bu kadar net konuşamaz.

Tutuklanma gerekçeleri ne?

Kaza kırım ekibi örgüt üyeliğinden, evrakta sahtecilik ve delil karartma suçlarından tutuklandı. Subaylar ise hırsızlık, delil karartma, delil yok etme, görevi ihmal gibi suçlardan tutuklandılar. Muvazzaf olan subaylar, cihazı sökenlerdi.

TAMAMEN DEDİKODU

Olayla ilgili infaz görüntüsü var dedikodusu nedir?

Bu dedikodu 1,5 yıldır var, yeni değil. Ama ortaya çıkmış değil. İzlediğini iddia eden kişilerin o dönem soruşturmayı yürüten Malatya Savcılığı'na ifade verdiğini biliyoruz. Ne ailede ne avukatlarında ne de soruşturma dosyasında böyle bir görüntü mevcut değil. Soruşturmada gizlilik var ama böyle bir görüntü savcının eline geçmiş olsa işlem yapardı.

BAŞKA HESAPLARI VAR

Bu iddiayı ortaya atanların amacı nedir?

Böyle bir görüntüyü elinde tutanlar varsa, bu kadar süre tutup sonra servis edeceklerse başka hesaplar vardır. Yani amaçları Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünü aydınlatmak değil. Görüntüyü rafa kaldıralım gerektiği zaman kullanalım diye düşünüyorlardır. Algı operasyonu yapmayı amaçlıyorlar.

Başbakan'a bu konu üzerinden nasıl bir iftira atabilirler ki?

Şunu belirteyim. Bu suikastte Başbakan'ın parmağı var demek 'Başbakan, Atatürk'ü de öldürmüş olabilir' demekle aynı şeydir. Twitter'a birisi 'Başbakan Atatürk'ü öldürmüştür' demiş olsa buna inanacak mı insanlar?

İnternette yer alan iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Açıkçası insanların fantezi dünyasıyla beyni arasında böyle bir iletişim kopukluğu olduğunu düşünüyorum. İddialar hayal ürünü. Helikopterin düştüğü gün Başbakan o sırada Tokat'ta mitingdeydi. Mitingi kesip, Hakan Fidan ile görüşmüş olması lazım. Şunu da soruyorum. Hakan Fidan ile neden görüşsün ki Başbakan. Fidan o sırada MİT müsteşarı da değildi. Fidan'ın Başbakan'a ulaşabilmesi için önünde 2 tane daha adam vardı.

İddiaların amacı nedir sizce?

Seçimlere az zaman kala Başbakan'a bir algı operasyonu yapmaya çalışılıyor. Muhsin Başkan, Başbakan'ı aradığında Başbakan'ın 5 dakika içinde geri döndüğü bir kişi. Eskiye dayalı dostlukları, çok yakın ilişkileri var. Yani Başbakan'ın Atatürk'ü öldüremeyeceği nasıl bir gerçekse bu iddiaların saçmalığı da o kadar açık.

Uluslararası bir operasyon

Elli tane böyle görüntü olabilir. Bunu Başbakan'la nasıl ilişkilendireceğiz?

Böyle bir şey çıkmış olsa Başbakan da açıklama yapar. Bununla ilgili der ki mesela, Muhsin kardeşimizin infaz edildiği şimdi ortaya çıktı der. Başbakan'ın bu ülkede yapılacak her türlü operasyondan haberdar olacak diye bir durum da yok ki. Yağmur yağsa Başbakan'dan biliyorlar. Öyle bir görüntü çıkarsa olayın çözülmesinde çok büyük katkı sağlar.

Peki, suikastı kim yaptı?

Ben bunun uluslararası bir operasyon olduğunu düşünüyorum ve Türkiye'deki taşeronlarının yaptığını düşünüyorum. Kitapta da uluslararası operasyona işaret ettim.

Türkiye'de içindeki parçası kim?

Her türden bir parça olabilir. Ama bilmediğim bir şeyin yorumunu yapmam. Her türden parça olabilir. Kişi patronunun adını bilmezse ona ihanet de edemez. Operasyonun bir parçası olursun ama kime çalıştığını bilmezsin dolayısıyla ihanet de edemezsin. TC hükümeti bir milletvekilini öldürmez. Biraz sakin olalım, uçmaya gerek yok. Şimdi de 5 yıl önce hayatını kaybeden bir siyasi parti liderinin cenazesi bu şekilde bir siyasi şeyin içerisinde kullanılıyor. Bunu aklım mantığım almıyor etik bulmuyorum.

ÖZGÜN KAYNAK

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA