• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olayı kınadı
18 Ocak 2013 Cuma 18:00

Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olayı kınadı

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde seyyar satıcıları hastane bahçesinden çıkarmak istediği gerekçesiyle hastane sorumlusu Prof. Dr. Dursun Odabaş ve yanında bulunan koruması ile bir hastane...
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde seyyar satıcıları hastane bahçesinden çıkarmak istediği gerekçesiyle hastane sorumlusu Prof. Dr. Dursun Odabaş ve yanında bulunan koruması ile bir hastane çalışanı, 6 kişi tarafından darp edildi.
Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sorumlusu Prof. Dr. Dursun Odabaş’ın odasına gelen 3'ü kadın 6 kişi seyyar tezgahlarının kurulmasına izin verilmediği için tartışma çıkardı. Tartışmanın ardından Prof. Dr. Odabaş’ın üzerine 6 kişi birden saldırdı. Saldırı sırasında Odabaş ile yanındaki güvenlik görevlisi ve bir hastane çalışanı çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırganlar profesörün odasını dağıttıktan sonra kaçtı. Kaçan şüphelilerden birinin bıçakla başka bir doktorun otomobile zarar verdiği öğrenildi. Yüzü çizilen ve kaburgasında çatlak olduğunu belirten Prof. Dr. Odabaş ile yaralanan diğer 2 kişinin gerekli tedavilerinin hastanede yapıldığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.
KONYA TABİPLER ODASI'NDAN TEPKİ
Olayın ardından Konya Tabipler Odası Başkanı Uzman Dr. Halil Öztük, darp edilen profesör, oda üyeleri ve hastane çalışanlarıyla birlikte basın açıklaması yaparak saldırıyı kınadı. Konya Tabipler Odası Başkanı Dr. Öztürk, "Bu saldırıdan dolayı üzüntümüzü belirtmek için ve kendisine destek olduğumuzu ilan etmek için buradayız. Bütün hekimler ve mesai çalışanları bu tür durumlarda birlik olmak ve birlikte tepki göstermek durumunda olduğumuzun bilincindeyiz. Bundan sonra böyle durumlara meydan verilmemesi gerekli tedbirlerin alınacağını umut ediyoruz" diye konuştu.
SALDIRIYA UĞRAYAN PROFESÖR OLAYI ANLATTI
Saldırı sonrası yaşananları anlatan Prof. Dr. Dursun Odabaş ise, "Hastane bahçesini işgal eden işportacıları uyardık. Bu hastanenin bahçesini işgal ediyorsunuz, vatandaşlar girip çıkamıyor diye. Sabahleyin de konuşmak için çağırdık, hastane bahçesini boşaltsınlar diye. Ama sözün özü şu; 'Siz bizim ekmek paramızla oynayamazsınız. Biz buraya geliriz, satışımızı da yaparız' deyip hastane başhekimliğini bastılar. Ortalığı talan ettiler. Bir kaç ufak darbede aldık o kadar. Olayın şahsımızla alakalı olan yönü bu kadar. Çok fazla bir şey yok. Sağ salim ayaktayım. Allah tekrarından korusun. Sadece bu işportacılardan rahatsız olan vatandaşlarımızı korumak adına yaptığımız idari bir eylemdi. Sonuçta başımıza bu geldi. Başhekimliği talan ettiler, gittiler. Beni korumak isteyen bir personelimizin kaşından yaraladılar. Bir personelimizin de dudağını patlattılar. Onun dışında yaralanan olmadı. Bende de ciddi bir şey yok. Yüzümde basit bir çizik var. Bir de düşerken sırtımı masanın bir yerine vurdum. Kaburgada şüpheli bir çatlak durumu var. Onun dışında bir şey yok. Tabii bu durum uzun soluklu bir süreç. Bu arkadaşlar biz kaç kere dışarı çıkardık, onlar geri içeri girdi. 6 ay 1 senedir uğraşıyoruz. Bir kaç kere resmi makamlara yazı yazdık ama önlem alamıyorlar. Hastane bahçesine belediye karışmıyor. Polis 'kavga yok, benim yapacak bir şeyim yok' havasında biraz. Maalesef bizim hastalarımız rahatsız oluyor ve bize şikayete geliyorlar 'giremiyoruz, çıkamıyoruz' diye. Ne kadar uyardıysak da olmadı. Hiç söz dinlemeyen bir vatandaş grubu bu arkadaşlarımız" şeklinde konuştu.
Kendi adına şikayetçi olmadığını kaydeden Prof. Dr. Odabaş, "Kamu adına şikayetçiyim. Burada birçok insan rahatsız oluyor. Sonunda bir hastanenin başındaki insan masasında sandalyesinde darp ediliyor. Bu bir kamu davası. Aynı zamanda, kamu davası olarak devam edecek. Kamunun da bir şerefi var" dedi.
HASTANELER BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ OLAYI KINADI
Konuyla ilgili Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu da bir açıklama yaparak olayı kınadı. Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Mehmet Bekerecioğlu, “Bugüne kadar hep iyi haberleri ile andığımız kıymetli meslektaşım Prof. Dr. Mehmet Odabaş hocam sabah saatlerinde makamında münferit bir saldırıya uğramış ve darp edilmiştir. Bu elim hadiseyi şahsım ve sağlık camiasındaki tüm meslektaşlarım adına esefle kınıyorum. Bu tür olumsuz hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum. Olay hastane bahçesinde yasak olmasına rağmen seyyar satıcılık yapmaya çalışanların sebep verdiği bir hadisedir. Biz sonuna kadar konunun takipçisi olacağız” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA