• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastane yöneticisine karne
10 Aralık 2014 Çarşamba 14:37

Hastane yöneticisine karne

Kamu hastane birlikleri ve sağlık tesisleri 6 ay ve/veya bir yıllık dönemlerde verimlilik karnesi ile performans değerlendirmesine tabi tutulacak

Kamu hastane birlikleri ve sağlık tesisleri 6 ay ve/veya bir yıllık dönemlerde verimlilik karnesi ile performans değerlendirmesine tabi tutulacak, birliğin başarı grubunun düşmesi veya belirli durumlarda üst gruba çıkamaması gibi nedenlerle genel sekreterin görevine son verilecek.

Kamu Hastane Birlikleri Verimlilik Değerlendirmesi Yönetmeliği, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Düzenlemeye göre, birlik ve sağlık tesisi verimlilik değerlendirmesi, karne uygulaması ve sağlık tesisinin yerinde değerlendirilmesini kapsayacak.

Birlik ve sağlık tesisleri 6 ay ve/veya bir yıllık dönemlerde verimlilik karnesi ile performans değerlendirmesine tabi tutulacak. Verimlilik karnesi oluşturma ve geliştirme usul ve esasları Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayımlanacak yönerge ile belirlenecek.

Kurum tarafından yapılan değerlendirme sonuçlarına göre birliğin başarı grubunun düşmesi, (D) grubunda devralınması halinde, üçüncü değerlendirmede üst gruba çıkamaması, (E) grubunda devralınması halinde, ikinci değerlendirmede üst gruba çıkamaması, bünyesindeki sağlık tesislerinden birinin ard arda yapılan iki değerlendirmede de grup düşmesi, bünyesindeki (E) grubu olarak devralınan sağlık tesisinin ikinci değerlendirmede bir üst gruba çıkamaması halinde genel sekreterin görevine son verilecek.

Başarısızlık sebebiyle genel sekreterin değişmesi halinde diğer birlik yöneticileri ve başarısızlığa sebebiyet veren sağlık tesisi yöneticilerinin sözleşmeleri de sona erecek.

Yönetmelik 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA