• Konya2 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastane Personeline Ekip Çalışması Eğitimi Verildi
18 Mayıs 2012 Cuma 10:15

Hastane Personeline Ekip Çalışması Eğitimi Verildi

Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi Eğitim Komitesi tarafından organize edilen İletişim Eğitimleri çerçevesinde Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Araştırmaları...
Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi ‘Eğitim Komitesi’ tarafından organize edilen “İletişim Eğitimleri” çerçevesinde Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Araştırmaları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Aşina Gülerarslan, “Ekip Çalışması” konusunda hastane personelini bilgilendirdi. Yaklaşık 2 saat süren eğitim Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 
“Kurum Kültürü, Çalışanları Motive Eder”
 
Eğitim sırasında hastane personeline kamu ve özel kurumlarda takım ruhu ve çalışması, kurumsal aidiyet ile kurum kültürünü anlatan Yrd.Doç.Dr. Gülerarslan, “Kurum kültürü, bir kurum içinde paylaşılan değerler, inançlar ve alışkanlıklar sistemidir. Değeri yaratan o kurumda çalışanlardır. Markaları yönetenler ise, insanlardır. Modern kurum kültürünün yapı taşları vardır. Bu yapıtaşlarında yönetici ve çalışanlar arasında uyumlu bir işbirliği olmalıdır. Açık enformasyon temeli üzerinde, şeffaf bir iletişim olması gerekir. Her iki cinsteki çalışanların tüm seviyelerdeki karar alma sürecinde dahil edilmeleri önemlidir. Eskimiş yapıların kırılması, yetki ve sorumluluğun merkeziyetçiliğinin kaldırılması, kurum felsefesi hakkında temel bir görüş birliğinin oluşturulması gerekir. Kurum kültürü o kurumda çalışan kişileri, motive eder, davranışları koordine eder ve çalışanların kurumla bütünleşmesini kolaylaştırır” dedi.
 
“Doğrudan ve Açık İletişimde Zorlanıyoruz”
 
Türk kurum kültüründe değişimi olumsuz etkileyebilecek unsurların da bulunduğunu kaydeden Yrd.Doç.Dr. Gülerarslan, “Belirsizlikten kaçınma, risk almamak, esnek olmamak, değişmenin erdem olduğuna duyulan inaç, kanaatkarlık, sorgulamaktan kaçınma, gelecek odaklı olmamak, hiyerarşık yapı ve duygusallık toplumumuzda çok yaygın olduğu için değişime karşı dirençliyiz. Ayrıca doğrudan ve açık iletişimde zorlanmamızda sorunların daha da büyümesine neden oluyor” diye konuştu.
 
“Kurumlarda Takım Ruhu Önemlidir”
 
Kurumlar için takım ruhunun önemine dikkat çeken Yrd.Doç.Dr. Gülerarslan, “İyi kurumdaş, iyi bir arkadaş ve iyi vatandaş demektir. Takım çalışması sinerjiden oluşur. Bu sinerji farklılık, destek, güven, kalite, kabul, dinleme ve sorumluluktan oluşur. Bu sinerjileri doğru dağıtır ve doğru geri dönüşüm alırsak, orada takım ruhundan bahsedebiliriz. Şunu hiç unutmayalım ki hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Yerli silahlar Konya'da test ediliyor
  • Konya'da park halindeki hafif ticari araç kundaklandı
  • Konya'da duvar çöktü! 3 ölü, 1 yaralı
  • Altay mahalle başkanlarıyla bir araya geldi
  • 'Ambulansları görünce annemin öldüğünü anladım'

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA