• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasan Yel aday adayı oldu
13 Mart 2011 Pazar 14:08

Hasan Yel aday adayı oldu

Hasan Yel Konya'da Ak Parti'de aday adaylığını açıkladı
Hasan Yel Konya'da Ak Parti'de  aday adaylığını açıkladı. Bera Otel'de gerçekleşen toplantıda Hasan Yel adaylık gerekçelerini anlattı.
Hasan Yel'in basın toplantı metni;
 
Bugüne kadar sizlerle Konyamızın gelişimi için önemli gördüğümüz Sosyal, Siyasal ve Ekonomik Konuları kapsayan birçok çalışmayı kamuoyuyla paylaşmak amacıyla bir araya geldik. Şehrimizi ve Ülkemizi yöneten idarecilere

 ve siyasetçilere; ürettiğimiz fikirlerle ve ortaya koyduğumuz projelerle katkıda bulunmak ve bireysel sorumluluğumuzu yerine getirmek temel amacımız olmuştur.

Bugün ise aynı amaçlar doğrultusunda bilgi ve tecrübemizi paylaşmak ve Konya Siyasetinde etkin olma yönündeki niyetimizi açıklamak amacıyla bir araya geldik.

Bildiğiniz gibi Siyaset; halkı yönetme sanatıdır ve topluma hizmet etmenin bir aracıdır.

Siyaset; bir toplumun bugününü doğru kurallar ve yöntemlerle inşa etme, geleceğini de doğru projelendirme iradesidir.

Millet iradesini ön planda tutan, çağdaş ve demokratik bir anlayışla dürüstlük ve liyakat esaslarını temel alan bir yapı içerisinde yapılan Siyaset; toplumun ete, kemiğe bürünmüş halidir.

Bilgili, tecrübeli, dürüst, üretken ve dinamik kadrolar vasıtasıyla yapılan Siyaset; toplum için zorlukları kolay kılan, kolaylıkları da zevkli kılan bir yönetim sanatıdır.

Ülkemizde siyaset üretmenin yolu siyasal partilerden geçmektedir. Çok partili hayata geçişten sonra birçok defa raydan çıkan demokrasimiz özellikle son 10 yıl içerisinde istikrarlı bir şekilde medeniyete ve aydınlığa doğru hızla yol almaya başlamıştır. Bir zamanlar ülkemize “Hasta Adam” yakıştırması yapanlar bugün; Ekonomik, Sosyal ve Siyasal Alanda ülkemizin yapmış olduğu atılımları hayranlıkla izlemekte ve takdirlerini sunmaktadırlar.

 

 

            Ülkemizin Ekonomik Alandaki Başarılı Karnesi, halkımıza Huzur Veren İstikrarı ve Dünya Siyaseti üzerindeki olumlu etkisi tesadüfî değildir.

 

Bu başarı; halka hesap vermeyi temel alan bir anlayışa, kararlı, önünü ve geleceği görebilen bir harekete, ayakları yere basan, yerli ancak çağdaş bilgilerle donanmış kadrolara sahip olan AK PARTİ’nin ve ufuk açıcı, gerçekçi projelere destek veren HALKIMIZIN başarısıdır.

 

AK PARTİ; bütün bunları, ekonomik kalkınma hamlesini başlatarak, gelir dağılımındaki bozuklukları düzeltmeye çalışarak, yoksulluğu ortadan kaldıracak projeler üreterek, toplumsal barışı temin ederek, kurumlarla yurttaşlar arasında güven sağlayıcı, yeni ve dinamik bir siyasi irade ortaya koyarak gerçekleştirmiştir ve gerçekleştirmeye devam edecektir.

 

 

"

Büyük olsun TÜRKİYE’NİN olsun” anlayışıyla hareket eden, toplumun her kesimini kucaklayan, ülkemizin ve ülke gençliğinin sorunlarını çözmeyi bir varlık nedeni sayan AK PARTİ’nin başarısının devamını sağlamak; bilgimizle, tecrübemizle ve dinamik yapımızla 12 Haziranda yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde Konya’nın ve Gençliğin Temsilcisi olmak için AK PARTİ’den Konya Milletvekili Aday Adayı olduğumu huzurlarınızda açıklıyorum.

 

 Konya ilimizin hak ettiği yatırımlara kavuşabilmesi ve kendinden beklenen atılımları gerçekleştirebilmesi için aday adayı oldum.

Konya'nın ve Konyalıların menfaatlerini daha fazla savunmak için aday adayı oldum.    

Birinin yanlış yaptığını diğerinin düzelttiği,  birinin doğru yaptığını diğerinin devam ettirdiği istikrar ortamının Konya' da kalıcı olmasını sağlamak için aday adayı oldum.

Oğulun babasından daha başarılı olması, kızın annesinden daha iyi annelik yapması, öğrencinin öğretmeninden daha fazla bilgiye ihtiyaç duyması, kalfanın ustasından daha iyi tamirci olması, işçinin işverenden daha fazla işini sevmesi, çalışma heyecanına sahip gençlerin siyasette daha etkin olması yönünde bir anlayışın var olması için aday adayı oldum.

Hz. Mevlana'nın dediği gibi dünün artık geçmişte kaldığını, bugün yeni şeyler söylemek zamanı geldiğini bilen; yeniliğin ve gelişimin öncüsü olmak için aday adayı oldum.

Konyamızı; ticaretiyle, sanayisiyle, yatırımlarıyla, kültürüyle, sanatıyla, turizmiyle bir bütün olarak geliştirmeyi sağlamak için aday adayı oldum.

Gelenekten, tecrübeden, birikimden istifade ederek, modern idare anlayışını, demokratik katılımı, evrensel değerleri ön planda tutmak için aday adayı oldum.

Siyasal ve ekonomik istikrarı önemsediğim için, Dünya standartlarında bir demokrasiden yana olduğum için ve Konya’ya Hizmet etmek için aday adayı oldum.

 

 

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerinin şimdiden Konyamız ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bütün siyasi partilere ve bütün aday adaylarına şimdiden başarılar diliyorum.

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA