• Konya18 °C

Hamdi Bağcı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HAS Parti Kapandı

19 Eylül 2012 18:19

Türkiye birçok açıdan bugünlerde tarihi günler yaşıyor. Birçok açıdan, yaşananlar sanki bize güzel bir Türkiye’yi müjdeliyor gibi geliyor.

Diyeceksiniz ki, bu kadar gencimizi şehit verirken, trafik bu kadar can alırken, Suriye sorunu bir sürü bilinmezlik ile yaşanırken ve hala bir netice tam olarak görülmezken, Avrupa Peygamberimize hakaret için sıraya girmişken vs. vs. nasıl oluyor bu kadar iyimsersin.

Evet, ben iyimserim ve HAS Partinin kapanması ve Ak Partiye katılması bile benim iyimserliğini artıran çok önemli bir etken. 

Neden? İzah edeyim: Öncelikle Veli Tolu’dan tutunda Hasan Basri Sayı gibi birçok HAS Partili dostumla konuştuğumda içinde bir çekingenlik bir mahcubiyet var olduğunu görüyorum. “Hani Ak Partiyi eleştiriyordunuz, şimdi ne oldu, neden Ak Partili oldunuz?”, sorusuna muhatap olma korkusu bu… Bence yanlış, herkes şunu bilmeli ki –her ne kadar bu durumu lehine çevirmeye çalışacak çıkarcı bayağı insanlar var ise de- ben genel olarak HAS Parti’ye gönül vermiş genel çoğunluğun bu birleşmenin ne anlama geldiğini kavradığını düşünüyorum.

Yani bir çıkar ilişkisi olmadığını, geleceğin Türkiye’sini kurmak için bu adımların atıldığını ve geleceğin Türkiye’si için herkesin fedakârlık ettiğini kavradığını düşünüyorum.

Bakın Başbakan bugün bir sürü konu ile birebir mücadele ederek ülkemizde önemli adımları atmaya çalışıyor. Elbette işi çok zor, bütün devleti yöneten devlet büyüklerimizin işi hakikaten zor ama bu zorluklar içinde bir çıkış yolu bulup Türkiye’yi bu zorlu, hengâmeli dönemden sağ salim geçirmek için mücadele ediyorlar.

Eğitimde ciddi adımlar atılıyor, siyasette ciddi adımlar atılıyor, ekonomide ciddi adımlar atılıyor, yerel kalkınmada ciddi adımlar atılıyor, yerli savunma sistemleri konularında ciddi adımlar atılıyor. Ülkemiz gerçekten çok önemli yıllar kaybetmiş ve bugün bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Türkiye küllerinden doğdu, büyüyor, terör belası ile dizilerle, medya baronlukları ile baskılarla bu ülkeye ciddi zamanlar kaybettirilmiş bunu görmemiz gerekiyor.

Türkiye büyüyor, Türkiye gelişiyor, Türkiye ilerliyor… İşte ülkemizin bu büyük yürüyüşünde Türkiye’nin bütün siyasi geleneğini yıkan ve yeni bir anlayış ortaya koyan Ak Parti ve HAS Partiyi kutlamak lazım.  HAS Parti mensuplarına “ama eleştiriyordunuz” dendiğinde, “elbette eleştirdik yine eleştiririz de, biz ne için nelerin yapıldığını biliyoruz. Ülkemizin geleceği bizim geleceğimiz. Eleştirdik diye fedakarlık yapmayacak mıydık, az olsun bizim olsun mu diyecektik, ya da birileri gibi siyasi taassup içerisine girerek kendi geleceğimizi ülkenin geleceğinin önüne koyarak içimize mi kapansaydık” demelerini doğrusu ben tavsiye etmek istiyorum. Burada tabi Ak Parti’ye de büyük görev düşmektedir. Ak Parti kuşatıcı olmalıdır.  

Bu arada Sayın Başbakan’ı da kutlamak ve bu sürecin yaşanmasına vesile olduğu için tebrik etmek gerekir.

Tabi, ne olacak? Kim Ak Partide siyaset yapacak? Kim etkili olacak? Kim etkisiz olacak? tartışmaları bu günlerde çokça yapılacaktır. Ben Sayın Teoman Rıza Güneri ile Sayın Veli Tolu’nun Ak Partide etkili bir şekilde siyasete devam edeceklerini düşünüyorum, elbette bunun dışında isimlerde etkili olacaktır bundan sonrasını zaman gösterir.

Asıl olan ülke için artık siyasilerimizin fedakarlık yapıyor olmasıdır, güzel olan budur ve bu bize ülkemizin geleceği için umutlu bir vizyon çizmektedir. Gerisi boş…   

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da fuhuş operasyonu
  • Konya'da cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı
  • Afganistan'da bombalı saldırı! Onlarca ölü var
  • Konya’da Ramazan coşkusu başladı
  • KTO Karatay Üniversitesinde liseler arası ödüllü bilgi yarışması düzenlendi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA