• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAS Parti genel seçimlere hazırlanıyor
25 Kasım 2010 Perşembe 14:01

HAS Parti genel seçimlere hazırlanıyor

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Konya İl Başkanı Veli Tolu, Ocak ayında illerdeki teşkilatlanmalarını bitirerek, genel seçimlere hazır hale geleceklerini dile getirdi.
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Konya İl Başkanı Veli Tolu, Ocak ayındaillerdeki teşkilatlanmalarını bitirerek, genel seçimlere hazır halegeleceklerini dile getirdi.

Kurucu üyelerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Veli Tolu, 1 Kasım günü kurulan HAS Parti'nin Türk siyasihayatına yeni bir soluk getireceğine inandıklarını belirterek, "Kavgaetmeden, herkesin birbirini dinlediği, kimsenin diğerini dışlamadığı,yadırgamadığı ve her fikrin açıkça konuşulabildiği bir siyasetanlayışını getirmek için bu partiyi kurduk. Bu amaçla da amaca uygun her tür siyasi görüşten ve partiden arkadaşla birlikte bu yola çıktık.Parti olarak, 2011 Haziran'ın da yapılacak genel seçimlere son hızlahazırlanıyoruz. Kanunen seçimlerden 6 ay önce il teşkilatlanmalarınınyarısından fazlasının tamamlanması şartı var. Bu nedenle teşkilatlanmaçalışmalarımızı son sürat devam ettiriyoruz. 28 Kasım'da yapacağımızbüyük kongre'nin ardından teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamlayarakseçimlere hazırlanmaya başlayacağız. Şu ana kadar 50'den fazla ildeteşkilatlanmalarımız tamamlandı. Konya olarak ise 20 ilçedeteşkilatlarımızı kurduk. Geri kalan ilçeler, beldeler ve yerleşimyerlerindeki çalışmalarımıza ise kongre sonrası devam edeceğiz" dedi.
Parti olarak her türlü siyasi görüşten insana kapılarının açık olduğunu dadile getiren Veli Tolu, "Partimizde daha önce CHP, MHP, ANAP, DP ve AKParti gibi partilerde siyaset yapmış arkadaşlarımızda bizle aynı yoldayürüyorlar. Konya'da şu ana kadar 400 arkadaşımızla istişarelerdebulunduk. Bunlardan çoğu ilk kez siyasetle tanışacak insanlar. Partiolarak Türk siyaset hayatına damgamızı vuracağımıza inanıyorum. Partiolarak kimseyle ittifak yapma gibi bir niyetimiz olmadı. bundan sonra da olacağını sanmıyorum" şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA